gotowanie

Wszystko co związane z kuchnią i gotowaniem, pieczeniem...

gotowanie

Postprzez kuchcik » 20 sty 2013, o 11:28

czy tu u nas w mieście nikt nie gotuje
kuchcik

Re: gotowanie

Postprzez cba » 20 sty 2013, o 12:08

Włosz do gara zalyj wodom włoncz gaz lub prond i czekaj gwizdania.
cba

Postprzez Gość » 20 sty 2013, o 12:12

ja jestem kucharz gotuje pieke smaze dusze jak i wielu innych a co nikt nie gotuje?:)
Gość

Postprzez emibig » 23 kwi 2013, o 15:56

Być może tu nikt nie pisze o gotowaniu bo ten kto czuje się prawdziwym kucharzem to pisze o tym na portalach dotyczących gotowania, a Ci co nie gotują to milczą :D

---
emibig.com.pl
emibig

Postprzez jan » 23 kwi 2013, o 16:34

jan

Postprzez Gość » 16 maja 2013, o 23:09

Gotowanie to nic trudnego!
Aby osiągnąć cel potrzebne są 3 rzeczy :
a) ogień,
b) naczynie przewodzące ciepło,
c) woda
Wodę wlewamy do naczynia i tworzymy ogień (kolejność dowolna).
Naczynie z wodą umieszczamy w przestrzeni w ten sposób aby nastąpiła wymiana cieplna między źródłem ognia w wodą w naczyniu. Temperatura wody ulega wzrostowi pod wpływam przepływu, który jest wynikiem przekazywanie energii kinetycznej bezwładnych zderzeń cząstek mający na celu wyrównanie temperatury ciał pozostających w bezpośrednim kontakcie.
Dodatkowo część ciepła zostania wymieniona z powietrzem i innymi ciałami z otoczenia źródła ognia.
Gość

Postprzez Gość » 2 mar 2014, o 13:44

Gotowanie to dobra rzecz, gotować zawsze warto !
Gość

Postprzez Gość » 12 sie 2014, o 16:19

Ja uwielbiam gotować... ale w kociołkach na palenisku ogrodowym :)
Gość

Postprzez ajajaj » 22 wrz 2014, o 21:43

Ludzie gotują. Tylko skromnie. Bo żeby dobrze gotować trzeba mieć kasę. Wię po co pisać o gotowaniu zup na kostkach rosołowych????$
ajajaj

Postprzez twojtyp » 12 lis 2014, o 09:10

Nie przesadzajmy... Każdy coś tam pichci, może po prostu tu nie zaglądają takie osoby. Ja wczoraj piekłam kaczkę ;) pyszny obiad dla całej rodziny według przepisu Pascala
twojtyp

Postprzez patryk85 » 14 gru 2014, o 20:01

Ja dzisiaj tarta i zupa musztardowa.
patryk85

Postprzez Gość » 14 gru 2014, o 20:20

Gotuję codziennie dla rodziny.Po góralsku.Najlepsza na zimne dni jest oczywiście kwaśnica.Prawie w wkażdy weekend jwsteśmy w górach więc mam dobre wzorce.Pozdrawiam.
Gość

Postprzez Gość » 15 gru 2014, o 14:53

Gość napisał(a):Prawie w wkażdy weekend jwsteśmy w górach

Jak to możliwe?
Gość

Postprzez patryk85 » 15 gru 2014, o 14:59

Kwaśnica dobra, ale także grzybowa, żurek, biały barszcz, zalewajka, krupnik, czosnkowa itd.
patryk85

Postprzez Gość » 15 gru 2014, o 17:29

Gość napisał(a):
Gość napisał(a):Prawie wkażdy weekend jwsteśmy w górach

Jak to możliwe?

Jest napisane W PRAWIE każdy weekend...i jest to możliwe.Polecam:)
Gość

Postprzez Gość » 16 gru 2014, o 09:27

Gość napisał(a):
Gość napisał(a):
Gość napisał(a):Prawie wkażdy weekend jwsteśmy w górach

Jak to możliwe?

Jest napisane W PRAWIE każdy weekend...i jest to możliwe.Polecam:)

Przecież weekend to tylko 2 dni, a sam dojazd zajmuje 1 dzień, zważając, że robisz to cyklicznie, jest to po prostu praktycznie nie możliwe!
Gość

Postprzez Gość » 16 gru 2014, o 12:29

Dojazd w góry 1 dzień? To czym ty chcesz jechać, nysą? Weekend to zazwyczaj piątek po południu,pakujesz rodzinę w szybki,bezpieczny dla wszystkich użytkowników samochód i śmigasz do Wisły.Praktycznie od Torunia odcinkami autostrad i ekspresowymi lecisz w dół.Łódź też można przejwchać szybko.W czym problem? Zamiast zrzędzić-spróbuj.Szybki wyskok i masz góry.I bez mandatów w miejscach gdzie strzelają foty.
Gość

Postprzez patryk85 » 16 gru 2014, o 13:42

Da się wszystko zrobić.
patryk85

Postprzez Gość » 16 gru 2014, o 15:03

patryk85 napisał(a):Da się wszystko zrobić.

Fajnie że są spoko optymiści.
Gość

Postprzez Gość » 16 gru 2014, o 16:21

Gość napisał(a):Dojazd w góry 1 dzień? To czym ty chcesz jechać, nysą? Weekend to zazwyczaj piątek po południu,pakujesz rodzinę w szybki,bezpieczny dla wszystkich użytkowników samochód i śmigasz do Wisły.Praktycznie od Torunia odcinkami autostrad i ekspresowymi lecisz w dół.Łódź też można przejwchać szybko.W czym problem? Zamiast zrzędzić-spróbuj.Szybki wyskok i masz góry.I bez mandatów w miejscach gdzie strzelają foty.

Zgadza się nad Wisłę do Torunia jesteś w stanie dojechać i wrócić w weekend, ale przecież to nie są góry.
Bardziej miałem na myśli Tatry. Dojazd w jedną stronę (zakładając, że nie chcę stracić majątku na fotoradary i paliwo) to minimum 8h. Powrót to następne 8h. Jeśli ktoś jest w stanie (piątek to nie weekend). Owszem raz na pół roku można pozwolić sobie na nie spanie przez dwa dni z rzędu, ale robienie tego regularnie jest nierealne.
No chyba, że ten wyjazd w góry polega, na przespaniu się tam i powrocie.
Gość

Postprzez Gość » 23 sty 2015, o 17:02

No to jedź sobie nad tę Wisłę w Toruniu i po sprawie ;) Dobrze że są ludzie,którzy nie traktują regularnych wypadów w góry jak wyprawę na K2.
Gość

Postprzez furiss50 » 14 kwi 2015, o 08:26

Drodzy forumowicze, widzę że trochę odbiegliście od tematu. Może czas wrócić do rozmów o gotowaniu?
furiss50

Postprzez Gość » 14 paź 2015, o 06:10

Polecam mojewypieki.com
Gość

Postprzez Polpicja » 15 lis 2015, o 22:17

Ja gotuję i to dość często. Do knajp nie chodzę, bo to się nie opłaca. Korzystam ze strony codogara i zawsze znajdę jakąś kulinarną perełkę.
Polpicja

Postprzez lolipop » 1 gru 2015, o 17:06

CO wy na to aby do dania dodawać np spirulinę czytałem na blogu http://www.spirulina.pl że jest bardzo dobra w jakieś przeciwutleniacze więc musi być zdrowa. Na tym blogu jest tyle artykułów że przeczytanie musi być tego około roku : ) Ktoś z was dodaje spirulinę do obiadu?
lolipop

Postprzez Pstryczek » 9 cze 2016, o 12:12

A ja nieprzerwanie od dobrych kilku lat znajduje inspiracje kulinarne w sieci. Ciekawych blogów kulinarnych nie brakuje, dzięki czemu przepisów wystarczy mi chyba do końca życia ;) Dla mnie gotowanie stało się swego rodzaju pasją odkąd poszedłem na swoje i musiałem się tego nauczyć :twisted:
Pstryczek

Postprzez Gość » 9 cze 2016, o 12:53

A pamięta ktoś zaklepusy ? Prosze o przepis ! To taka zupa z dzieciństwa !!! :-)
Gość

Postprzez kikiki » 20 cze 2016, o 15:14

Janyska babcia nie zna sie wcale na polityce w Sejmie.............. ale jest EKSPERT od gotowania bo sie zna na gotowaniu lodów, gruszkach w occie, ryżu dmuchanym, pierogach po wyrzysku i kopytkach po osiecku, zupie ze szczawiu i kompocie z mirabelek itp..
kikiki

Postprzez jacubas011 » 6 lip 2016, o 22:13

Najlepiej robić sobie jedzenie samemu w domu. Osobiście uważam, że jest to tańsze, zdrowsze i o wiele smaczniejsze, niż to co oferuje duża część tzw. restauracji. Na co dzień korzystam z przepisów na blogu: http://pancook.pl. Proste w wykonaniu i praktycznie dla każdego.
jacubas011

Postprzez Ewa » 15 sie 2016, o 11:09

Ja gotuje kazdego dnia i pieke , chetnie wymienie sie doswiadczeniami i skorzystam z nowych propozycji
Ewa

Następna strona

Powrót do Kuchnia