Probosz i wikariusz odchodzą

Czyli plotki, nieoficjalne informacje, o których się mówi na mieście

Probosz i wikariusz odchodzą

Postprzez Merylin » 15 cze 2017, o 12:41

Podobno dzisiaj ogłosili na mszy, że z Wyrzyskiej parafii zarówno proboszcz jak i wikariusz odchodzą, (zostali wywaleni) z parafii. Podobno wikariusz idzie do Bądecza.

Chyba to wielki sukces wyrzyskiej parafii, że na wniosek parafian udało się pozbyć proboszcza. To chyba znaczy, że możnowładcy biskupi się liczą z opinią plebejsu.

Tylko jak nam będzie z nowym proboszczem. Jaki będzie? Oto jest pytanie.
Merylin

Re: Probosz i wikariusz odchodzą

Postprzez Semir » 15 cze 2017, o 12:57

Wiadomo było jaki jest, oby nie było gorzej...
Semir

Postprzez HOLA HOLA » 15 cze 2017, o 13:24

Lepiej już nie będzie, zamienił stryjek siekierkę na kijek. Nowy da WAM SIE WE ZNAKI. BEDZIECIE PŁAKAĆ. NOWY WAS JESZCZE WYCHOWA, ZE BEDA Z WAS JESZCZE LUDZIE.
HOLA HOLA

Postprzez Johnson » 15 cze 2017, o 14:40

Nowy jest spoko, to misjonarz byl na misjii w afryce teraz ostatnie 3 lata na parafii w Krostkowie tam jest Ok.
Johnson

Postprzez marcin » 15 cze 2017, o 14:58

Oj to niektórzy świętują :lol: .Proboszcz był jaki był i szło się z nim dogadać ,a to że niektórzy sami doprowadzali do tego ,że były cyrki takie jak przed komunią ,to zostawimy to bez komentarza .Szkoda ,że wikariusz też, był super i dzieci go lubiły. Oby nie przyszli gorsi .
marcin

Postprzez Gość » 15 cze 2017, o 15:59

Gospodarzem był dobrym parafia wygląda dobrze wikary to jest ksiądz z powolania życzę im jak najlepiej o co chodziło z ta petycja komu tak podpalicie ze ich przeniesiono
Gość

Postprzez jasnygwint » 15 cze 2017, o 16:05

Skąd informacja że przychodzi ksiądz z Krostkowa i czy wiadomo już kto przychodzi na wikariusza? A może przyjdzie dwóch wikariuszy?
Wikary idzie do Bądecza, a proboszcz do Radzicza.
jasnygwint

Postprzez gość11111 » 15 cze 2017, o 16:08

Jeżeli rzeczywiście przychodzi ksiądz z Krostkowa to macie wielkie szczęście po kilku latach padaki. Jeden z lepszych księży w diecezji Bydgoszczy, ksiądz z powołania. tylko dość stary bo ma 60 lat. przez wiele lat na misjach
gość11111

Postprzez ,,cfdsfbjjhhf f » 15 cze 2017, o 17:23

I kasy wcale nie woła, a remont zrobił ,Kościół pomalował Wyrzysk nie zasługuje na takiego ksiedza.
,,cfdsfbjjhhf f

Postprzez Gość » 15 cze 2017, o 18:56

Gość napisał(a):Gospodarzem był dobrym parafia wygląda dobrze wikary to jest ksiądz z powolania życzę im jak najlepiej o co chodziło z ta petycja komu tak podpalicie ze ich przeniesiono
Też jestem tego zdania ,a o tej petycji też mi doszły słuchy .Ale ci którzy to pisali chcą rządzić księdzem i nie tylko ,to nie ma co się dziwić ,że takie cyrki wychodzą bo kulturą osobistą nie grzeszą. Jak to mówią gówno sobą reprezentują ale gębą nadrabiają .Byle być na językach . :lol:
Gość

Postprzez Gość » 15 cze 2017, o 19:38

podobno się wikary z proboszczem pobili dlatego ich wywaliili :D
Gość

Postprzez Gość » 15 cze 2017, o 20:47

Gość napisał(a):podobno się wikary z proboszczem pobili dlatego ich wywaliili :D

A kto wygrał?
Gość

Postprzez siwy » 16 cze 2017, o 16:25

to kto przychodzi w końcu? ksiądz Czerwiński czy ksiądz Mariusz Stachowiak, bo ja o nim też coś słyszałem. kiedyś był w Osieku wikarym i też mega wporzo
siwy

Postprzez Greg » 17 cze 2017, o 02:06

No i skończyło się rumakowanie... Skończyło się wreszcie skakanie po kieszeniach biednych parafian. Celem kościoła nie jest realizacja prywatnych planów, lecz pogłębianie i szerzenie wiary w Boga. Kościół to nie prywatna działalność przynosząca zyski jednej osobie. Niestety proboszcz już dawno o tym zapomniał. Ci co go poznali bliżej, nie będą go bronić. Kto z was słyszał o zbieraniu w kopertach pieniędzy od dzieci komunijnych w sąsiednich parafiach?? Ja nie. Oczywiście cel szczytny, dla dzieci z Syrii. Kto jest w temacie to wie, że był to kolejny sposób na wyrwanie lewego grosza kosztem dzieci. Czemu Diecezja o tym nic nie wiedziała? Przecież powinna... takie zbiórki są organizowane odgórnie. Żenada! Z resztą nie pierwsza. Kto się choć trochę interesuje sprawami naszego kościoła, a nie tylko słucha czczej paplaniny pseudo katolików, oglądających mury kościoła z zewnątrz, nie będzie snuł pustych wywodów na temat " jaki ten nasz proboszcz był wspaniały, ile on dla nas zrobił....itd". Ja jestem gotów postawić pytanie, ile mógłby zrobić, żeby nie ta jego pazerność?! I komunikat do was, gorliwie i ślepo wierzący w dobre intencje proboszcza! TO NIE PARAFIANIE DECYDUJĄ O OBSADACH PERSONALNYCH KOŚCIOŁA, LECZ ICH PRZEŁOŻONY, BISKUP! Widać, że w tym przypadku bardzo dobrze zdecydował, chociaż szkoda rozstawać się z wikariuszem Henrykiem. Pozostaje tylko uszanować obie decyzje biskupa Tyrawy.
Greg

Postprzez Gość » 17 cze 2017, o 02:46

Pierdoły i tyle w temacie!
Nasza kraj, kościół i papież jest już tak zepsuty, że nic nie pomoże!
Złodziejstwo i tyle! 500+ to najlepszy przykład!
Kurwa mać dlaczego ja mam płacić na kolesia, który wydymał dziewczynę mego życia, o którą się starałem latami, a on tylko zrobił swoje!
Kurwa mać chyba lepiej będzie jak araby tu przyjdą, bo chyba koran jest bardziej zrozumiały i przynajmniej będzie jasna sprawa co jest dobre, a co złe!
Gość

Postprzez Greg » 17 cze 2017, o 02:54

Jedno jest pewne. Opinia o duchownym powinna być zawsze pozytywna, a postawa jego samego nienaganna. W końcu przedstawia nam wartości katolickie, wg. których powinniśmy żyć. Niestety, nie w wykonaniu proboszcza Janusza. Czymże jest spowiedź przed księdzem, o którym wiesz, że grzeszy bardziej niż Ty sam? Czy to ma jakiś sens? Czy zamiast przyciągać Cię do Boga, nie odpycha Cię od niego? Już dawno odniosłem takie wrażenie. Dobry kontakt z młodzieżą i dziećmi to wielki dar i zaleta. To propagowanie religii i pozyskiwanie wiernych. Niestety tego brakuje księdzu Januszowi. Może się tego nauczy na nowej parafii liczącej 200 osób :D Bo wiadomo - im mniej ludzi, tym mniej zmartwień. Co za tym idzie mniej hajsu i głupich pomysłów :D Pozostaje więc życzyć:
więcej pokory i powodzenia księże proboszczu. Niech moc będzie z Tobą, a czujność z nowymi parafianami :-)
Greg

Postprzez Greg » 17 cze 2017, o 03:12

Wiara wiarą, człowiek człowiekiem, a że jakiś duchowny wydymał ci pannę to nie jego wina lecz jej. Gdyby nie ściągnęła majtek, to do niczego by nie doszło. Za takie występki Kościół powinien karać i to dotkliwie! Przede wszystkim obrzezanko... potem publiczna chłosta i wypalanie znamienia na czole. Żeby zawsze i wszędzie tam gdzie się uda, rozpoznawano w nim oblecha i dewianta. Przyjął święcenia, więc przyjął warunki za tym idące. Niestety realia są takie, że mimo wiedzy władz Kościoła o różnych skrzywieniach ideowych i patologicznych księży, nic się z tym nie robi. Najłatwiejsza jest wtedy relokacja księżulka na inną parafię. Wycisza opinię publiczną, a z czasem ludzie zapominają...
Greg

Postprzez ... » 17 cze 2017, o 10:03

Stało się odchodzą tylko pytanie jaki będzie następca pewnie jak każdy na początku słodki a potem pokaże i co w tedy otworzą nam się oczy żaden proboszcz nie zrobił tyle w naszej parafii co ks.Janusz i to trzeba mu przyznać ...A pieniądze no niestety nic za darmo niema . Ale patrząc tak z boku zastanawiam się nad jednym przed przyjęciem dzieci musiały chodzić ponieważ ksiądz wymagał oj większość marudzila bo ksiądz wymyśla rozumiem ale gdzie są teraz dzieci komunijne bo w kościele naprawdę ich zbytnio nie widać czyżby wychodzili już swoje godziny kogo to wina księdza czy rodziców hm..... Nie oczerniajmy księży nikt nie jest idealny to są też ludzie ....
...

Postprzez Yyyyggdd » 17 cze 2017, o 12:18

Wiadomość Sprawdzona i 100% do Wyrzyska przyjdzie proboszcz ze Ślesina za Nakłem.
Yyyyggdd

Postprzez siwy » 17 cze 2017, o 12:25

Czyli tak jak mówiłem - Mariusz Stachowiak. Był kiedyś wikariuszem w Osieku. Podobno spoko, interesuje się sportem bardzo mocno.
Skoro wiesz kto przyjdzie na proboszcza, to może wiesz tez kto na wikariuszA
siwy

Postprzez marcin » 17 cze 2017, o 19:01

... napisał(a):Stało się odchodzą tylko pytanie jaki będzie następca pewnie jak każdy na początku słodki a potem pokaże i co w tedy otworzą nam się oczy żaden proboszcz nie zrobił tyle w naszej parafii co ks.Janusz i to trzeba mu przyznać ...A pieniądze no niestety nic za darmo niema . Ale patrząc tak z boku zastanawiam się nad jednym przed przyjęciem dzieci musiały chodzić ponieważ ksiądz wymagał oj większość marudzila bo ksiądz wymyśla rozumiem ale gdzie są teraz dzieci komunijne bo w kościele naprawdę ich zbytnio nie widać czyżby wychodzili już swoje godziny kogo to wina księdza czy rodziców hm..... Nie oczerniajmy księży nikt nie jest idealny to są też ludzie ....
To prawda zrobił tyle co nikt od czasów Nawary ,a jak są remonty to wiadomo zbiera kasę ,nie był lubiany bo nie dał sobie w kasze dmuchać przykładem była afera przed komunią ,no wybaczcie ale takie cyrki jakie odwaliły pewne osoby to nie do pomyślenia więc nic dziwnego ze sobie nie dał w końcu on rządzi kościołem i miał odwagę się przeciwstawić a nie jak każdy gada za plecami a nikt w oczy nie powie ,że ma dość takich cyrków w kościele ,szkole czy w mieście .Może my też napiszemy petycje żeby te osoby wywalić z miasta hihi
marcin

Postprzez 123 » 17 cze 2017, o 19:03

Apropo co się działo przed komunią? Nie jestem w temacie.
123

Postprzez Ggjjjggtffd » 17 cze 2017, o 20:34

Przed komunia jest spowiedz.
Ggjjjggtffd

Postprzez smi » 18 cze 2017, o 00:39

Proboszcz, nie probosz :)
smi

Postprzez Siwy » 18 cze 2017, o 18:58

7. Na mocy kan. 523 Kodeksu Prawa Kanonicznego, z dniem 26 czerwca, Ks. Biskup Jan Tyrawa zwalnia Ks. Mariusza Stachowiaka z Urzędu Proboszcza Parafii pw. Św. Mikołaja w Ślesinie i z tym samym dniem mianuje Proboszczem Parafii pw. Św. Marcina w Wyrzysku. Urząd Proboszcza w Ślesinie obejmie z dniem 26 czerwca Ks. Sławomir Bednarek, pracujący obecnie jako wikariusz w Parafii pw. Św. Józefa w Bydgoszczy.

haha, ale jaja - naszego nowego proboszcza zastąpi na stanowisku proboszcza nasz były "ukochany" wikary.... :)
Siwy

Postprzez Gość » 18 cze 2017, o 19:05

Kto ta listę stworzył i o co mu im chodziło na księży jedziecie a nikt nie wie o co hejt idzie
Gość

Postprzez kość » 18 cze 2017, o 19:08

Wikary Osieka też odchodzi.
kość

Postprzez aaa » 19 cze 2017, o 12:48

A mi jest szkoda ks. Wikariusza, miał podejście do dzieci i młodzieży oby nam się trafił taki ksiądz np. pokroju Ks. Henryka, lub innych Ks. Wojciecha P. Ks. Mirka, może uda się przywrócić msze młodzieżowe, msze dla dzieci o 11,30 oby tak bylo
aaa

Postprzez Gość » 21 cze 2017, o 12:39

A kogo to interesuje??!!!! Polska staje się krajem uzależnionym od panów w sukienkach. PiSoland może przyjmie flagę watykanu???
Gość

Postprzez kość » 21 cze 2017, o 12:58

GOŚĆ nie może przeboleć że PIS ma nadal wysokie poparcie od 39 do 42%.

GOŚC niech się ogłosi GURU i założy radio WUML, wtedy zobaczy ile będzie miał słuchaczy i jaka popularność.
kość

Następna strona

Powrót do O czym wróbelki ćwierkają...