Wolontariat

Działalność wszelkich organizacji i stowarzyszeń w naszej gminie.

Wolontariat

Postprzez swirek15 » 28 mar 2014, o 12:18

Witam:) Nie wiem czy nie było już takiego zapytania, bo nie chcę mi się szukać po całym forum ale interesuje mnie to, czy w gminie Wyrzysk istnieją organizacje, które potrzebują wolontariuszy? Jestem przyszłym pracownikiem socjalnym i chciałabym nabyć trochę doświadczenia. W necie nic na ten temat konkretnie nie ma... a ja nie bardzo mam jak dojeżdżać do Piły...:)
swirek15

Re: Wolontariat

Postprzez Gość » 28 mar 2014, o 14:22

W Wyrzysku jedyną, a przynajmniej najbardziej zbliżoną do "wolnomularstwa" organizacją jest "bractwo kurkowe".
Tam więc próbuj!
Choć jak się domyślam nie każdy może być przyjęty w ich szeregi i trzeba spełniać określone warunki.
Gość

Postprzez swirek15 » 28 mar 2014, o 15:10

Chodziło mi o pomoc ludziom... jakieś organizacje pozarządowe, fundacje,czy coś tego typu...
swirek15

Postprzez Gość » 28 mar 2014, o 15:16

Może Caritas,ale tym zajmują się katechetki. W Falmierowie jest Dom Pomocy Społecznej. Może tam potrzebują wolontariuszy?
Gość

Postprzez Gość » 28 mar 2014, o 16:09

Faktycznie, tekst przeczytałem nieuważnie.
Na pierwszy rzut oka, skojarzyłem, że chciałeś zostać wolnomularzem.
A ty natomiast chcesz zostać wolnotariuszem.
Gość

Postprzez blue. » 28 mar 2014, o 20:48

Jest też Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Robi się ciepło, będą pewnie organizować jakieś zajęcia dla dzieci to może będą potrzebować pomocy. Nie zapytasz to się nie dowiesz.
blue.

Postprzez Hania » 28 mar 2014, o 20:49

Może drużyna harcercerska przy Wyrzyskim gimnazjum takowa działa ... ;)
Hania

Postprzez swirek15 » 28 mar 2014, o 23:10

Do TPD uderzę jutro może kogoś potrzebują... :) szkoda, że nie ma już tych świetlic socjoterapeutycznych, tam mogłabym nabrać doświadczenia... :(
swirek15

Postprzez Gość » 28 mar 2014, o 23:51

ahahahahaha.hahahahahahahha.hahahahahahahahahahahaha
SERIO? Liczysz na prace w zawodzie?:d

Możliwe tylko przy znajomościach

true story. ;]
Gość

Postprzez swirek15 » 28 mar 2014, o 23:57

Napisałam, że chcę nabrać doświadczenia, więc może się uda... Co mi szkodzi próbować? Ja nie muszę pracować w Wyrzysku... Studiuję po to, by pracować w tym zawodzie nie ważne gdzie...
swirek15

Postprzez Magix » 29 mar 2014, o 00:00

Może nie do końca rozumie, ale studiujesz po to aby pomagać ludziom jako wolontariusz? Inwestujesz w siebie aby pracować za free? Czy chcesz pracować jako wolontariusz, ale zawodowo i za kasę?
Magix

Postprzez klasss » 29 mar 2014, o 00:04

Niektórzy to mają jakieś dziecinne zapędy, że chcą pracować na rzecz innych. Chyba jakiś bajek się naoglądali. Przecież to głupie. Niech każdy pracuje dla siebie, a będzie dobrze. Bo tak to wspieramy nygusów cholernych pomagając im. Nie mówię o ludziach nie mogących pracować, że względów zdrowotnych.
klasss

Postprzez swirek15 » 29 mar 2014, o 00:07

No chyba nie rozumiesz...:P Po pierwsze pomagasz ludziom. Po drugie jako wolontariusz możesz zdobyć doświadczenie, przez co stajesz się "bardziej atrakcyjny" na rynku pracy. Łatwiej jest podjąć pracę mając jakiekolwiek doświadczenie. I do CV jest co wpisać...
swirek15

Postprzez swirek15 » 29 mar 2014, o 00:11

klasss napisał(a):Niektórzy to mają jakieś dziecinne zapędy, że chcą pracować na rzecz innych. Chyba jakiś bajek się naoglądali. Przecież to głupie. Niech każdy pracuje dla siebie, a będzie dobrze. Bo tak to wspieramy nygusów cholernych pomagając im. Nie mówię o ludziach nie mogących pracować, że względów zdrowotnych.

Widzę, że empatia to nie znane Tobie pojęcie... A po drugie to chyba moja sprawa na co mam zamiar przeznaczyć mój wolny czas..
swirek15

Postprzez Magix » 29 mar 2014, o 00:12

swirek15 napisał(a):jako wolontariusz możesz zdobyć doświadczenie, przez co stajesz się "bardziej atrakcyjny" na rynku pracy. Łatwiej jest podjąć pracę mając jakiekolwiek doświadczenie. I do CV jest co wpisać...

Jak chcesz tego typu pracę, to tak jak już ktoś napisał musisz mieć znajomości, a doświadczenie nie jest istotne. Jak nie masz układów, to owszem możesz sobie potem ten wolontariat dopisać do cv, ale przy zbieraniu pomidorów w Holandii nie będzie to miało większego znaczenia.
Magix

Postprzez swirek15 » 29 mar 2014, o 00:22

Czy ja założyłam ten wątek by pouczał mnie ktoś jakie mam zdobyć wykształcenie by znaleźć pracę? NIe... pytałam czy w Wyrzysku są tego typu instytucje.. Nawet jeśli nie znajdę pracy w tym zawodzie, to to już chyba mój problem... W dzisiejszych czasach nie trudno się przekwalifikować... Szkoły są na wyciągnięcie ręki, więc jak mi się nie uda to zmienię zawód:)
swirek15

Postprzez alekksx88 » 15 lis 2016, o 21:05

Witam,
To będzie krótkie ogłoszenie o charakterze non profit. Zakładam, że nikt nie odbierze tego negatywnie – choć to może temat odrobinę odbiegający od zagadnień forum.
Chodzi o to, że fundacja Training Projects, w ramach której działam zaprasza wszystkich do jesiennej akcji „HRowcy Dzieciom”. Jeśli w ramach działań społecznych w swojej firmie wspierasz domy dziecka – możesz w nagrodę wygrać bezpłatne szkolenia dla swojej firmy. Wszystkie szkolenia finansuje nasza fundacja. Na tej stronie dane o programie i rekrutacji : http://www.szkolenia-integracyjne.pl/HRdzieciom
W zeszłym roku warsztaty wygrały m.in. Mostostal Zabrze, SKC HAAS, Conbelts. Ciekawe było to, że przesyłano niezwykle oryginalne dokonania na rzecz dzieci: od przedstawień teatralnych przez warsztaty ekologiczne i przemysłowe po leczenie i rehabilitację. Nie wyłącznie przelewy pieniężne na konkretnych wychowanków.
Jeżeli chętny wolontariusz nie da rady brać udział w konkursie w najbliższej edycji projektu, zapraszamy na kolejne. Rekrutacja odbywa się co roku.
Pozdrawiam serdecznie,
Rafal
PS. Proszę tej notki nie odczytywać jako komercyjnego marketingu – chodzi o wsparcie non profit dla stowarzyszeń i fundacji.
alekksx88

Postprzez Cezar441 » 3 lut 2017, o 13:48

Bardzo ciekawa sprawa muszę przyznać
Cezar441

Postprzez jarek42 » 6 lut 2017, o 10:21

napewno taki wolontariat to dobry pomysł
jarek42

Postprzez polek43 » 13 lut 2017, o 08:53

No jasne, jak na moje to wolontariat to coś naprawde bardzo ciekawego.
Niestety mało kogo takie coś interesuje.
polek43

Powrót do Organizacje i stowarzyszenia