jaki piec wybrać?

W tym miejscu dodajemy tematy, które nie pasują do innych działów

jaki piec wybrać?

Postprzez Kosa » 30 maja 2013, o 23:27

Zastanawiam się nad przejściem z ogrzewania gazowego na kocioł CO. Co o tym myślicie?
Kosa

Re: jaki piec wybrać?

Postprzez kark24 » 31 maja 2013, o 10:25

Napewno taniej tylko musisz mieć lokum na składowanie opału.
kark24

Postprzez heizmeister » 31 maja 2013, o 18:50

A kto powiedział, że taniej??? Koszt jest taki sam. A dodatkowo jeszcze dochodzi własna praca. Rozpalanie, dokładanie, popiół. Koszt paliwa stałego ciągle wzrasta. A nikt w Polsce nie mówi jeszcze o olatach emisyjnych, które już niebawem bedą wliczane w cene paliw stałych. A małe nie są...
W dobie kondensacji i pasywnego budownictwa rezygnacja z kotłowni gazowej to nonsens.
heizmeister

Postprzez ELIOT » 31 maja 2013, o 21:41

JA W DOMU 200m POWIERZCHNI UZYTKOWEJ OD 2 LAT MAM PIEC "PAREKSA" Z PODAJNIKIEM NA EKO GROSZEK+RUSZTA DO ZWYKŁEGO PALENIA I JESTEM BARDZO ZADOWOLONY.FAKT,ŻE W NAJBARDZIEJ MROZNYCH MIESIĄCACH POŻERA TONE EKOGROSZKU NA MIESIĄC ALE LICZĄC TE METRY TO NIE JEST TAK ZLE.TERAZ PRZY TAK ZMIENNEJ POGODZIE SPALI OK 250KG NA MIESIĄC A MAM GORĄCĄ WODE NA BIEŻĄCO I JAK ZIMNO TO WYSTARCZY GRZEJNIK ODKRECIC I W DOMU ROBI SIE CIEPLUTKO.DODAM,ŻE WYGODA TO NASTĘPNY PLUS-BO WYSTARCZY ZIMĄ NAŁADOWAĆ PODAJNIK 200kg I MA SIE KILKA DNI SPOKOJU-TERAZ PODAJNIK ŁADUJE RAZ W MIESIĄCU-ZALEŻY TO OCZYWIŚCIE OD RODZAJU EKOGROSZKU- NIEJEDNE WYPALAJĄ SIE SZYBCIEJ.
ELIOT

Postprzez PioterkASA » 4 cze 2013, o 12:43

heizmeister napisał(a):A kto powiedział, że taniej??? Koszt jest taki sam. A dodatkowo jeszcze dochodzi własna praca. Rozpalanie, dokładanie, popiół. Koszt paliwa stałego ciągle wzrasta. A nikt w Polsce nie mówi jeszcze o olatach emisyjnych, które już niebawem bedą wliczane w cene paliw stałych. A małe nie są...
W dobie kondensacji i pasywnego budownictwa rezygnacja z kotłowni gazowej to nonsens.

Chyba nigdy nie ogrzewałeś opałem, a jeżeli to robiłeś to piecem z epoki Gierka. Opał jest znacznie tańszy od gazu. To po pierwsze. Po drugie- koszty gazu też i to znacznie więcej, opłaty emisyjne? Jak masz oszczędny piec (wszystko spalający) to nie będa one wysokie, nawet jak wejdą, dalej uważasz, że w przypadku innego ogrzewania nie będziesz ich płacił? Co gaz się nie spala? Nie ma CO2. To jak wytłumaczysz zaczadzenia, przy piecach gazowych. Ja osobiście używam pieca CO firmy Mocek i nie mam najmniejszych powodów, w tym ekonomicznych by szukać czegos innego. Jak chcesz sprawdzić ich ofertę to proponuję odwiedzenie strony http://www.kotlydomino.pl
PioterkASA

Postprzez heizmaister » 4 cze 2013, o 18:48

Kolego... To co wypisujesz to utarte frazesy. Serwisem kotłów gazowych zajmuje sie od 20 lat. Robiłem to w Polsce i robie to nadal w Niemczech. Zaczynałem na Morach, Torusach, starych Vaillantach itp. Nikt wtedy nie myslał o kondensacji- przynajmniej w Polsce. Teraz to standart. Chesz uchodzic za speca, to poczytaj najpierw troche o produktach spalania przy różnych paliwach. ja na codzień zostawiam wydruk z analizy u klienta i pewnie był byś zszokowany tym co tam stoi... Przy spalaniu gazy, kiedy optymalnie ustawione sa parametry, produktem spalania jest woda... H2O w postaci pary... Ze znikomymi zwiazkami siarki i tlenków wegla. Takie są fakty.
heizmaister

Postprzez Wojtek » 5 cze 2013, o 08:48

Eliot, faktycznie bardzo wygodne jest ładować węgiel. Może nie robisz tego codziennie ale przerzucasz go tyle samo. Policz ile razy go przerzucasz. 1. Do miejsca składowania. 2. Do pieca. 3. Czyszczenie pieca i wynoszenie popiołu. Jeżeli chodzi o wygodę to z gazem lepiej się nie licytuj chyba, że masz ogrzewanie elektryczne. Następna rzecz - człowiek się starzeje i sił coraz mniej. Nie życzę nikomu poważnej choroby. Poza tym gaz ziemny w Wyrzysku jest stosunkowo krótko i nie ma aż tak dużo jego użytkowników. Dlatego większość wypowiadających się nigdy nie miała osobiście do czynienia z tego rodzaju ogrzewaniem. Terażniejsze piece gazowe tez różnią się od tych z przed kilku lat. A zasłyszane opinie, że pewna pani powiedziała pewniej pani bo sama słyszała od pewnego pana co usłyszał od sąsiada, którego córka.... itd. itp. Zapytajcie się osobiście paru osób co ogrzewają dom gazem czy są zadowoleni czy nie. Też nie wierze w 100 % zadowolenia ale uważam, że będzie to zdecydowana większość. Temat gazu był już też omawiany.
Wojtek

Postprzez nju » 5 cze 2013, o 17:55

Dziś, na ogrzewaniu gazem, JAK KTOŚ ZARABIA W POLSCE, to można iść z torbami ;-/
Że wygoda i ekologicznie nikt nie neguje.
nju

Postprzez Serwisant » 14 cze 2013, o 10:13

A ja potwierdzę to, co pisze pan heizmeister. Obecne kotły gazowe wychodzą porównywalnie z typowymi kotłami CO na paliwo stałe. Jeżeli faktycznie masz stary, niezadbany kocioł gazowy, to możesz mieć wysokie koszty ogrzewania. Ekonomiczność pracy w dużej mierze zależy od sumienności w serwisowaniu kotła. Posiadając dobrze dobrany kocioł kondensacyjny możesz się spodziewać przy docieplonym domu o pow. ok. 100 m2 kosztów ok. 350 zł/miesiąc w sezonie grzewczym (kwota obejmuje także spalanie gazu w kuchence i na potrzeby cwu.). Mojemu szwagrowi tak wychodzi z kotłem Buderus. My u siebie w domu o pow. użytkowej ok. 170 m2 przy ok. 10 letnim standardowym piecu gazowym w sezonie grzewczym płacimy ok. 1000 zł. Dom użytkują 3 rodziny. U ciebie wychodzą ceny gorzej? Nie spodziewałbym się niższych kosztów przy ogrzewaniu węglem czy drzewem.
Serwisant

Postprzez Gość » 14 cze 2013, o 14:03

Kolego poprzedniku . Ubiegłej zimy przez cały sezon spaliłem 15 m 3 drewna a ogrzewam 170 m2. Więc cały sezon kosztował mnie 1200 zł.. Myślę że nie piec a instalacja odgrywa glówną role przy zużyciu opału. Ja mam ogrzewanie podłogowe,piec zrobiłem sobie sam. Pale w piecu (drewnem) 4-5 godzin na dobę i w mieszkaniu mam 22-24 stopnie. Jestem pewien że stosując nawet najlepszy piec gazowy takiego wyniku nie osiągniesz.
Gość

Postprzez Marcin » 14 cze 2013, o 14:13

A jaki jest wynik wyjazdu w sezonie grzewczym na pare dni? W domu poniżej 10 st. C i dogrzewanie przez kolejne 2 dni?
Marcin

Postprzez Gość » 14 cze 2013, o 14:29

Kolego ! Na pewno masz rację .Rozgrzanie podłogówki po takiej przerwie trwa do 5 godzin i to jest chyba jedyna wada instalacji podłogowej. Ja w każdym razie nie zmienie ani ogrzewania ani pieca ! Mnie się to po prostu opłaca.
Gość

Postprzez Pani Domu » 21 sie 2013, o 20:35

A ja tam wolę ,jak mężunio schodzi do piwnicy i pilnuje ognia , w naszym starym dobrym piecu
Pani Domu

Postprzez Joka » 21 wrz 2013, o 20:38

Kogo polecacie do montażu pieca na miał ?
Joka

Postprzez Marko » 2 sty 2014, o 14:32

Pani Domu napisał(a):A ja tam wolę ,jak mężunio schodzi do piwnicy i pilnuje ognia , w naszym starym dobrym piecu

piece z podajnikiem są łatwiejsze w obsłudze, właściwie to sporo czasu oszczędzasz na tym, ze nie trzeba go czesto sprawdzać, bo jest prawie bezobsługowy., mam taki kocioł od Kołtona i naprawde ułatwia mi to życie
Marko

Postprzez palaczZNAWCA » 21 sty 2014, o 06:00

Najlepsze piece KKF FALEŃCZYK Nowa Wieś Wielka tel.600398379. Kotły wszystkopalne, kotły na ekobrykiet z podajnikiem automatycznym, z możliwością spalania ekogroszku. Możliwość spalania zrębki i zboża /owies/. Wydajność kotła ok. 85% .Osobiście polecam! tel. kontakt. 668 372813. Możliwość negocjacji i różnych indywidualnych wymagań. Sam taki piec mam.
palaczZNAWCA

Postprzez Wojtas » 22 kwi 2014, o 15:10

Marko napisał(a):
Pani Domu napisał(a):A ja tam wolę ,jak mężunio schodzi do piwnicy i pilnuje ognia , w naszym starym dobrym piecu

piece z podajnikiem są łatwiejsze w obsłudze, właściwie to sporo czasu oszczędzasz na tym, ze nie trzeba go czesto sprawdzać, bo jest prawie bezobsługowy., mam taki kocioł od Kołtona i naprawde ułatwia mi to życie

a Kołon produkuje tez piece bez podajnika?
Wojtas

Postprzez eoianor » 16 lis 2015, o 10:30

Te piece to w sumie wszystko jedno jaki. Każdy działa tak samo i ma podobne elementy.
eoianor

Postprzez acdef » 16 lis 2015, o 11:55

Wybrałbym piec na ekogroszek.
Podaje tez moje spostrzeżenia.
Węgiel kostka czy orzech kupiłem w KAMAG w Wyrzysku tylko 670 zł za tone, 2.240 kg za 1500 zł+ 3 m3 drewna i mi wystarczy na pół roku ogrzewnia (cały sezon grzewczy), Palenie w kilkugodzinna przerwą od 15.IX do 15 .IV tj. 7 m-cy koszt 300 zł na m-c. tj. 2100 zł na sezon grzewczy ( węgiel + drewno). Komin sam czyszcze co 3 m-ce 2 razy w sezonie grzewczym.Gdy jest piec z podajnikiem to spali sie od 1 do 2 ton węgla (miału lub groszku więcej).

Gdybym chciał palic gazem to bym poszedł z torbami w skarpetkach.
Wykonanie instalacji gazowej, warunki od gazowni z opłata ok. 2.200 zł, kupno urzadzen i wykonawca instalacji + kominiarz to wydatek 20 tys. zł a do tego jeszcze inne koszty jak wymiana centralnego na rury z miedzi i grzejniki aluminiowe. To trzeba być krezusem. Nawet gdy kto nie bierze gazu to i tak płaci opłate dystrybucyjna i inne koszty stałe związane z utrymaniem sieci gazowej ok. 50 zł/m-c. Co rok obowiazkowy przeglad inst. gazowej i obowiazkowe zaswiadczenia kominiarskie. Kto chce niech pali gazem bedzie lepsze powietrze. Gaz to jak samochód BMW (dla zony- bedzie miała wygodę), a dla męża- bedzie mial wydatek i to spory.
acdef

Postprzez Benek » 16 lis 2015, o 16:48

A ja Wam powiem coś od siebie. Mieszkałem w mieszkaniu o powierzchni 74m2 (w bloku) z własnym ogrzewaniem gazowym, woda również z piecyka. Piec dwuobiegowy kondensacyjny (wymiennik ciepła). Teraz mieszkam w domu o powierzchni dwukrotnie większej, gdzie ogrzewam się piecem CO. W bloku miałem sąsiadów z dołu, z góry i po bokach, czyli dodatkowo miał mnie kto ogrzewać. Koszty za ogrzewanie były NIEZNACZNIE niższe niż teraz przy opalaniu drewnem i węglem. Piecyk gazowy jest dobry gdy chcemy mieć spokój i czyste ręce. Za wygode się płaci. Dodatkowo regularne serwisowanie też kosztuje, szczelność gazu i opłaty abonamentowe (ktoś trafnie zwrócił na to uwagę) za utrzymanie lini przesyłowych i dystrybucji - nawet jeśli zużycie masz zerowe to i tak zapłacisz rachunek. Na stare lata wole mieć piecyk gazowy (jak będzie mnie na niego stać), teraz pieca CO nie zamienie na żadne inne źródło bo jest po prostu najbardziej opłacalny.
Benek

Postprzez Vaio » 23 gru 2015, o 06:10

Jeśli chodzi o firmę to mogę polecić Witkowskiego :)Ja uważam ze to najlepsza firma. Korzystam z ich usług od lat i nigdy się nie zawiodłem, zwłaszcza chwalę sobie bardzo konkretny pomocny serwis :) nie robia zadnych problemów.
Vaio

Postprzez Barbara Warszawa » 15 sty 2016, o 19:12

Piecem węglowym palił mój dziadek, ojciec i ja przez 30 lat. Nigdy nie można było mieć porządku w piwnicy. Marzyło mi aby mieć tam pralnie, spiżarnie, lecz nie było możliwości tego wprowadzić w życie, aż do momentu jak sprawiłam sobie ten wynalazek. Od miesiąca biało, nowe kafelki, czysto i pachnąco. Praleczka się kręci:) Uwielbiam ten świeży zapach prania, zamiast cuchnącego czadu i brudu. Po miesiącu używania mogę stwierdzić, że koszt ogrzewania zgadza się z tabelką. Mam stary dom 180 m2, ocieplony i po przeliczeniu zużytej energii wyszło 660zł/miesiąc. Śpię spokojnie, nie wstaję w nocy żeby dokładać do pieca. Plac wysprzątany, piwnica czysta, nic się nie wnosi się do środka. Dla mnie super. Piec nazywa się T69 Polecam każdemu Barbara
Barbara Warszawa

Postprzez Zdrowygosc » 25 sty 2016, o 14:00

Jeśli nie wiesz jak go zamontować to polecam Tobie firma która zrobi wszytko za Ciebie. Kiedyś miałem problemy właśnie z wyborem pieca oraz z jego montarzem ale stwierdziłem poco się kłopocić jak można zlecić wykonanie innej firmie.
Zdrowygosc

Postprzez waleeedijaz » 5 mar 2016, o 10:09

spodziewać przy docieplonym domu o pow. ok. 100 m2 kosztów ok. 350 zł/miesiąc w sezonie grzewczym (kwota obejmuje także spalanie gazu w kuchence i na potrzeby cwu.). Mojemu szwagrowi tak wychodzi z kotłem Buderus. My u siebie w domu o pow. użytkowej ok. 170 m2 przy ok. 10 letnim standardowym piecu gazowym w sezonie grzewczym płacimy ok. 1000 zł. Dom użytkują 3 rodziny. U ciebie wychodzą ceny gorzej? Nie spodziewałbym się niższych kosztów przy ogrzewaniu węglem czy drzewem.
== Chess ==
waleeedijaz

Postprzez Gość » 6 mar 2016, o 08:56

polecam piec kaflowy malo pali cieplo caly dzien :D
Gość

Postprzez dree » 10 mar 2016, o 18:41

no jest tak czy nie
dree

Postprzez abcdef » 10 mar 2016, o 21:34

Postprzez acdef » 16 lis 2015, o 11:55

Wybrałbym piec na ekogroszek.
Podaje tez moje spostrzeżenia.
Węgiel kostka czy orzech kupiłem w KAMAG w Wyrzysku tylko 670 zł za tone, 2.240 kg za 1500 zł+ 3 m3 drewna i mi wystarczy na pół roku ogrzewania (cały sezon grzewczy), Palenie w kilkugodzinna przerwą od 15.IX do 15 .IV tj. 7 m-cy koszt 300 zł na m-c. tj. 2100 zł na sezon grzewczy ( węgiel + drewno). Komin sam czyszcze co 3 m-ce 2 razy w sezonie grzewczym.Gdy jest piec z podajnikiem to spali sie od 1 do 2 ton węgla (miału lub groszku więcej).

Gdybym chciał palic gazem to bym poszedł z torbami w skarpetkach.
Wykonanie instalacji gazowej, warunki od gazowni z opłata ok. 2.200 zł, kupno urządzeń i wykonawca instalacji + kominiarz to wydatek 20 tys. zł a do tego jeszcze inne koszty jak wymiana centralnego na rury z miedzi i grzejniki aluminiowe. To trzeba być krezusem. Nawet gdy kto nie bierze gazu to i tak płaci opłatę dystrybucyjna ponad 2.300 zł i inne koszty stałe związane z utrzymaniem sieci gazowej ok. 50 zł/m-c. Co rok obowiązkowy przegląd inst. gazowej i obowiązkowe zaświadczenia kominiarskie. Kto chce niech pali gazem będzie lepsze powietrze. Gaz to jak samochód BMW (dla zony- będzie miała wygodę), a dla męża- będzie miał wydatek i to spory.

Każdemu byt określa świadomość i wydatki.
abcdef

Postprzez Gość » 10 mar 2016, o 22:32

Jeżdżę BMW i ogrzewam dom gazem :) Powierzchnia użytkowa 131m2, powierzchnia ogrzewana 170 m2. Dom budowałem z myślą, że będę ogrzewał go gazem, dlatego wszędzie mam podłogówkę... miedź to przeżytek, teraz jest alupex. Cała instalacja wraz z piecem to wydatek ok 20 tyś zł, czyli porównywalnie do instalacja na ekogroszek. Zamiast kotłowni mam pralnie, nie mam syfu, nie czyszczę komina, zawsze mam ciepło w domu i ciepła wodę w zasobniku. Płacę w największe mrozy 400 zł miesięcznie i nie ruszam przy tym nawet palcem. W czasie, gdy Ty czyścisz komin, tniesz drewno, wynosisz popiół, sprzątasz, etc. ja odpoczywam :)
Gość

Postprzez abcdef » 11 mar 2016, o 10:31

Płacę 400 zł na m-c w największe mrozy - pewnie ogrzwasz tylko te pomieszczenia gdzie mieszkasz może tylko 1 pokój a jak całą chate to masz pewnie tylko na 16 stopni Celsjusza. I nIe czyszczę komina - przy gazie jest obowiazek czyszczenia co 6 -cy tj. 2 razy w roku.
Znajoma co ma gaz to za sam listopad gdy było ciepło na zewnatrz to za gaz zapłaciła 650 zł. Zobaczymy ile zapłaci za grudzień styczeń i luty???????
abcdef

Postprzez Gość » 11 mar 2016, o 12:36

Ogrzewam cały dom łacznie z garażem i kotłownią-pralnią. W garażu mam ok 18*C, w pozostałych pomieszczeniach 21,4*C i 20,4*C w nocy. Za styczeń 480 zł, za luty niespełna 400 zł. Fakty mówią same za siebie :D Dom ocieplony styropianem 15 cm. Na posadzce na dole styropian 10 cm, u góry 5 cm. Dodatkowo na stropie i dachu wełna Rockoowl 15 cm i druga warstwa 10 cm. I proszę Cię nie mów mi, że znajoma to, albo znajoma tamto. Ja Ci podaję informację z pierwszej ręki. Kwestia jaką technologią budowany był dom i kiedy. Dodam, że kocioł gazowy kondensacyjny, bo to też ma duży wpływ na ostateczny wynik.
Gość

Następna strona

Powrót do Pozostałe tematy