2,5 latek do przedszkola

Dyskutujemy o uczniach, nauczycielach i życiu szkół w naszej gminie

2,5 latek do przedszkola

Postprzez b.kanclerz » 15 lip 2014, o 22:15

Witam
Pragnę poruszyć ważną w moim odczuciu kwestię społeczną - 2,5 latki nie mogą pójść do przedszkola - taką informację w luźnej rozmowie otrzymałam od Dyrekcji. Poszperałam w przepisach i Ustawa o systemie oświaty jasno określa, w artykule 14 pkt 1b. ,,W szczególnie uzasadnionych przypadkach wychowaniem przedszkolnym może także zostać objęte dziecko, które ukończyło 2,5 roku"
Oczywiście należy określić szczególnie uzasadnione przypadki, ale jeśli dwoje rodziców pracuje a nie ma żłobka to chyba jest uzasadniony przypadek?
Nie chcę wywoływać burzy - szukam osób, który mają podobny problem czyli ich dziecko ma skończone 2,5 roku a od września nie pójdzie do przedszkola. Jeżeli takich osób jest więcej to może warto ten problem zgłosić w przedszkolu i uda się to rozwiązać.
Proszę o maile : b.kanclerz@wp.pl
b.kanclerz

Re: 2,5 latek do przedszkola

Postprzez Janusz M. » 15 lip 2014, o 22:45

Witam.
Ja nie miałem nigdy takiego problemu, ale dam ci szczerą radę: ZMIEŃ LEKARZA!
Bo z obecnym lekarzem, przy następnym dziecku możesz czasami chcieć, aby na porodówce ci je zaraz zabrali to przedszkola czy żłobu.
Szanujcie swoje dzieci i wychowujcie je w domu, tak długo jak się da.
Janusz M.

Postprzez dfdgdfhdfbcv » 15 lip 2014, o 22:57

Znam dziecko które we wrześniu ubiegło roku miało we wrześniu 2 latka i 8 miesięcy i było przyjęte do przedszkola.
dfdgdfhdfbcv

Postprzez b.kanclerz » 15 lip 2014, o 23:11

Rozumiem, że dziecko to zostało przyjęte do wyrzyskiego przedszkola?
b.kanclerz

Postprzez dssaw » 15 lip 2014, o 23:13

No, ale tak na 100% nie wiem czy miało 2,8 bynajmniej na tyle wyglądało, ale wiecie w pampersie to trochę ciężko ocenić :lol:
dssaw

Postprzez Gość » 16 lip 2014, o 12:10

Moja córka w zeszłym roku mając we wrześniu skończone 2 lata i 9 miesięcy poszła do przedszkola w Osieku.
Gość

Postprzez hahh » 16 lip 2014, o 14:07

dssaw napisał(a):No, ale tak na 100% nie wiem czy miało 2,8 bynajmniej na tyle wyglądało, ale wiecie w pampersie to trochę ciężko ocenić :lol:

hahaha.... a jak wygląda dziecko,które wygląda na 2 lata i 8 miesięcy? chyba masz kalendarz w dupie, że potrafisz ocenić dziecko co do miesiąca :D idź pisać bajki gdzie indziej
"w pampersie trochę cieżko ocenic" aha ,nie wiedziałam,że wiek ocenia się po zawartości pampersa

głupota niektórych poraża.... :geek:
hahh

Postprzez ???a » 16 lip 2014, o 14:09

Skoro dwoje rodziców pracuje to stać Was na nianię dopóki dziecko nie dorośnie do wieku przedszkolnego....
???a

Postprzez b.kanclerz » 16 lip 2014, o 15:27

Jestem załamana poziomem tej dyskusji - nie chodzi mi o ocenę mojego postępowania, ale o głosy rodziców(za te które się pojawiły bardzo dziękuję) - nie będę odpowiadała na zaczepki - są inne powody niż wypchnięcie dziecka z domu jeżeli chodzi o przedszkole - dzieci w kontaktach z rówieśnikami naprawdę świetnie się rozwijają i oswajają - naprawdę nie chodzi o pozbycie się dziecka - ale to jak wpływa przedszkole na dziecko to temat na inną dyskusję.
Nie robię tragedii z tego, że moje dziecko zostanie pół roku dłużej z nianią - ale chciałabym aby prawo obowiązywało wszystkich w równym stopniu !
b.kanclerz

Postprzez Lewy 30 » 16 lip 2014, o 17:20

mam do pani pytanie: czy dziecko potrafi samo korzystać z toalety, czy same potrafi się najeść itp. myślę że to jest ważna kwestia. Nie wyobrażam sobie aby dwie przedszkolanki poradziły sobie z grupą 25 dzieciaczków, które wymagają tak dużej pomocy. Moim zdaniem 2,5 roku to stanowczo za wcześnie na przedszkole.pozdrawiam
Lewy 30

Postprzez dfdgdfhdfbcv » 16 lip 2014, o 20:58

nie ma sensu tu dyskutować bo swoje 5 groszy wrzucają osoby, którym tylko zależy na zamieszaniu w temacie. dziecko dwa latka i 8 miesięcy, znam rodziców i datę urodzenia ale o tylko przykład, że mogą przyjąć do wyrzyskiego przedszkola takie dziecko. Faktem jest że nie każde dziecko w tym okresie swojego życie jest na tyle samodzielne i dojrzałe, a panie w grupie są dwie i 25maluszków pod sobą
dfdgdfhdfbcv

Postprzez Gość » 14 sie 2014, o 16:29

Myślę, że jeśli dziecko potrafi samodzielnie skorzystać z toalety, przynajmniej zasygnalizować taką konieczność i iść z panią przedszkolanką, no i mniej więcej samo zjeść posiłki to nadaje się do przedszkola.
W przedszkolu z innymi dziećmi rozwija się na pewno lepiej niż w domu z najlepszą nawet mamą.
Gość

Postprzez Ademool » 10 lip 2015, o 10:16

Ja bym się zastanawiał czy wysłać takie małe dziecko do przedszkola, poczekałbym do 3-4 lat może. Takie dziecko przecież jeszcze potrzebuje opiekę całodobowo, czasami samodzielnie nie chodzi tylko jeździ w wózku. Poczekaj ten rok chociaż i zobaczysz, że wtedy będzie lepiej wysłać, dziecko już się będzie wtedy rozwijać.
Ademool

Postprzez L.. » 10 lip 2015, o 14:55

Janusz M. napisał(a):Witam.
Bo z obecnym lekarzem, przy następnym dziecku możesz czasami chcieć, aby na porodówce ci je zaraz zabrali to przedszkola czy żłobu.

A Ty byłeś u lekarza? Bo w szkole chyba nie uczyłeś się czytać ze zrozumieniem, skoro odpowiadasz nie na temat...
L..

Postprzez Gość » 19 sie 2015, o 04:26

L.. napisał(a):
Janusz M. napisał(a):Witam.

A Ty byłeś u lekarza? Bo w szkole chyba nie uczyłeś się czytać ze zrozumieniem, skoro odpowiadasz nie na temat...

Moim zdaniem Twoje zarzuty wobec Janusza M są nieuzasadnione, ponieważ jego odpowiedź nie zaprzecza zrozumienia tekstu.
W skrócie osoba b.kanclerz opisała swój problem, który polegał na chęci posłania 2,5letniego dziecka do przedszkola.
Jednak nie była w stanie tego uczynić ponieważ nastąpiły pewne przeszkody.
Na końcu zadała pytanie czy ktoś ma podobny problem, na co Janusz M odpowiedział, że nie problemu :-)

A tak na marginesie ja rozumiem i zarazem współczuje b.kanclerz bo to, żenujące, że obydwoje rodzice muszą zapierdalać jak niewolnicy, nie tylko aby utrzymać swoje dziecko i siebie, ale przede wszystkim dlatego, aby potem 70% swoich dochodów oddać pasożytniczemu państwu w postaci wszelakich podatków!
Gość

Postprzez klaudusia99 » 23 lis 2016, o 20:22

naprawde zmień lekarza
klaudusia99

Postprzez patryk21 » 2 mar 2017, o 20:51

według mnie szkoda dziecka na takie coś

Ostatnio przesunięty w górę 2 mar 2017, o 20:51 przez: Anonymous.
patryk21

Powrót do Szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne