//

Dzisiaj jest czwartek
25 kwietnia 2024
.
Temperatura powietrza
5.06 °C

.
Gości na portalu: 27
.
Polecamy
Ulica Zduny w Wyrzysku już gotowa
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Wyrzysk, dodano: 2013-07-07, godz.10:44

La Scarpa Italiana 2013 - drugi dzień festiwalu

6 lipca 2013 roku w wyrzyskim amfiteatrze to przede wszystkim przesłuchania konkursowe XII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Włoskiej „La Scarpa Italiana”.


Już przed południem rozpoczęły się próby mikrofonowe, a po godzinie 16-tej piosenki na dobry początek wykonało Piano Song. W roli konferansjera wystąpił Paweł Hajman.




Po godzinie 17-tej oficjalnego otwarcia Festiwalu dokonała burmistrz Wyrzyska Maria Bratkowska.






Wykonawców biorących udział w konkursie oceniało jury w składzie: Marco Bocchino, Alina Suder, Maciej Wróblewski, Jan Japas Szumański, Ewa Dmochewicz, Marzena Osiewicz i Tamara Paszkowska.


W części konkursowej festiwalu wzięło udział 27 wykonawców.


Maja Kocowska (Pobiedziska)
Maja jest tegoroczną maturzystką, od trzech lat jest członkinią „Studia Piosenki” przy Ośrodku Kultury w Pobiedziskach.
Utwór konkursowy: „Era Stupendo”.



Rita Wilczyńska (Lubraniec)
Pasjonuje się muzyką, a ponadto przyrodą. Kocha zwierzęta i lubi opiekować się nimi. Relaksuje się podczas rysowania i czytania książek, a także uwielbia taniec. Chciałaby zdobywać nowe umiejętności wokalne, a w przyszłości dostać się do wymarzonego liceum o profilu humanistyczno-artystycznym. Od 2008 indywidualnie pobiera lekcje śpiewu w Klubie Młodego Piosenkarza w Lubrańcu.
Utwór konkursowy: „Di sole e dazzuro”



Piotr Porada (Warszawa)
Od wielu lat do dziś związany ze Studiem Wokalnym Piano Song w Kaliszu prowadzonym przez Annę Kowalkiewicz-Oligny. Uczęszczał do Szkoły Muzycznej II stopnia, gdzie uczył się śpiewu klasycznego.
Utwór konkursowy: „Folia d amore”



Patrycja Jakubiak (Lubraniec)
Od września 2012 roku pobiera indywidualne lekcje śpiewu w M-GOK w Lubrańcu pod kierownictwem Zbigniewa Wojciechowskiego. Pasjonuje się muzyką, która towarzyszy jej od najmłodszych lat.
Utwór konkursowy: „In assenza di te”



Edyta Rudnik (Wrocław)
Mając 6 lat recytowała i śpiewała w grupach artystycznych. W wieku 13 lat zaczęła pisać własne utwory, które grane były na antenie Polskiego Radia Wrocław.
Utwór konkursowy: „Per Te”



Kacper Gruntkowski (Wyrzysk)
Ma 18 lat. Uczy się w Zespole Szkół Gastronomicznych w Pile. Bierze udział w licznych konkursach, przeglądach piosenki oraz imprezach organizowanych przez M-GOK w Wyrzysku. Swoich sił próbował także w telewizyjnym talent show.
Utwór konkursowy: „Sere nere”



Julita Balcerzyk (Kalisz)
Ma 16 lat i uwielbia śpiewać. Swój głos kształci w studiu wokalno-artystycznym Piano Song. Uczestniczyła w wielu konkursach i festiwalach.
Utwór konkursowy: „Perdere l amore”



Zuzanna Maruda (Piła)
Ma 12 lat. Śpiewa od najmłodszych lat. Najpierw na uroczystościach rodzinnych, następnie w przedszkolu, a od pierwszej klasy szkoły podstawowej śpiewa niemal na każdej uroczystości szkolnej.
Utwór konkursowy: „Lasciatemi Cantare”



Patrycja Pol (Białotarsk)
Lubi śpiewać, gra na saksofonie, uzyskuje sukcesy w sporcie, występuje w przedstawieniach i spektaklach. Bierze udział w konkursach muzycznych i odnosi w nich sukcesy. Swoja przyszłość chciałaby związać ze sztuką.
Utwór konkursowy: „No I eta per ama...”



Rita Wilczyńska (Lubraniec)
Pasjonuje się muzyką, a ponadto przyrodą. Kocha zwierzęta i lubi opiekować się nimi. Relaksuje się podczas rysowania i czytania książek, a także uwielbia taniec. Chciałaby zdobywać nowe umiejętności wokalne, a w przyszłości dostać się do wymarzonego liceum o profilu humanistyczno-artystycznym. Od 2008 indywidualnie pobiera lekcje śpiewu w Klubie Młodego Piosenkarza w Lubrańcu.
Utwór konkursowy: „Di sole e dazzuro”



Małgorzata Puchalska (Ostrów Wlkp.)
Interesuje się muzyką w szerokim tego słowa znaczeniu. Brała udział w wielu konkursach piosenki, także obcojęzycznej. Na co dzień jest prezenterem radiowym w radio Eska w Ostrowie Wlkp. na swoim koncie ma udział w wielu festiwalach ogólnopolskich, a także liczne nagrody i wyróżnienia.
Utwór konkursowy: „Tu semplicita”



Jakub Herfort (Budzyń)
3 miesiące temu rozpoczął swój start na scenie. Na swoim koncie ma wyróżnienie w festiwalu w Wieleniu.
Utwór konkursowy: „Azzurro”



Dominik Fijałkowski (Radoszyn)
Uczestnik i laureat Lubuskiego Młodzieżowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej Pro Arte w latach 2011- 2013. Na co dzień aktywny członek „Zespołu” teatralno-wokalnego funkcjonującego w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Świebodzinie, który realizuje projekty młode talenty. W 2011 roku uczestnik muzycznego show „Bitwa na głosy” w grupie Urszuli Dudziak, która zajęła w programie druga lokatę.
Utwór konkursowy: „Mamma”



Natalia Białożył (Kalisz)
Ma 17 lat i uczy się w III Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu. W zeszłym roku zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu „Wesoła Pięciolinia”. Uwielbia słuchać muzyki zespołu The Beatles oraz Queen, a także fascynują ją również delikatne melodie w stylu Christiny Perii czy Birdy.
Utwór konkursowy: „Vivo per lei”



Paulina Mścisz (Budzyń)
Zajęła I miejsca jak i również wyróżnienia w całej Polsce na bardzo znanych Festiwalach m.in. w Kaliszu, w Budzyniu na Festiwalu Piramida w 2012 roku, w Chodzieży , Szczecinie. Zajmuje wysokie miejsca i jest doceniana za swoja osobę przy okazji posiadając tak niezwykły talent jakim jest muzyka.
Utwór konkursowy: „Come Se non fosse stato mai amore”



Ewa Kuś (Piaseczno)
Uczennica Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych nr 1 w Warszawie. Jest członkinią Chóru Kameralnego „Canto” w Wyrzysku oraz wokalistką w zespole rozrywkowym. Jej zainteresowania to muzyka, hotelarstwo i gotowanie.
Utwór konkursowy: „Siamo noi”



Marta Nielaba (Brzeziny)
Ma 21 lat. Ukończyła Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu. Interesuje się przede wszystkim muzyką. Na Festiwalu w Wyrzysku jest 3 raz.
Utwór konkursowy: „Da grande”



Sandra Dera (Stare Kurowo)
Urodziła się w 1998 roku w Drezdenku. Aktualnie uczęszcza do Gimnazjum w Starym Kurowie. Śpiewu uczy się pod okiem instruktorki Bożeny Szentak, która zajęła I miejsce na Festiwalu w Wyrzysku w 2006 roku.
Utwór konkursowy: „Come saprei”



Justyna Garczarek (Kalisz)
Śpiewa od najmłodszych lat. Uczęszcza do studia wokalno-artystycznego „Piano Song” prowadzonego przez Annę Kowalkiewicz-Oligny. Swoją przyszłość również zamierza powiązać z muzyką.
Utwór konkursowy: „Strani amori”



Rafał Pantuchowicz (Szczecin)
Urodził się w 1995 roku w Szczecinie. Aktualnie uczy się w III Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w klasie o profilu humanistyczno-artystycznym. Przygodę z muzyką rozpoczął 5 lat temu. Głównie wykonuje muzykę taneczna i dyskotekową. Inspiracja dla niego są: Modern Talking, Bad Boys Blue, Classic, Marcin Siegieńczuk itp.
Utwór konkursowy: „Mamma Maria”



Magdalena Katarzyńska (Leszno)
Urodziła się w 1996 roku w Lesznie. Śpiewa od 4 lat. Gra na pianinie, gitarze i trąbce. Poza muzyką interesuje się sportem, przede wszystkim siatkówką. W wolnych chwilach lubi poczytać książkę.
Utwór konkursowy: „Adagio”



Estera Pytel (Budzyń)
Ma 19 lat. Do jej głównych zainteresowań należy: czytanie książek, piłka ręczna, podróżowanie i taniec. Jednak jej najbardziej priorytetowym zainteresowaniem jest śpiew oraz aktorstwo.
Utwór konkursowy: „Sento Vento”



Maja Pęchorzewska (Kalisz)
Uwielbia śpiewać i robi to od najmłodszych lat. Śpiewu uczy się pod okiem Anny Kowalkiewicz-Oligny w studiu „Piano Song”.
Utwór konkursowy: „In assenza di te”



Aleksandra Małecka (Lubraniec)
Od września 2010 roku uczęszcza na zajęcia wokalne odbywające się w M-GOK w Lubrańcu pod nadzorem instruktora muzyki Zbigniewa Wojciechowskiego. Poza śpiewaniem uwielbia taniec. Głównie słucha muzyki alternatywnej. Jej ulubionymi zespołami są: Hey, Hunter, Billy Talent, Happysad, B.E.T.H oraz Iron Maiden.
Utwór konkursowy: „II Futuro Che Sara”



Wiktoria Holka (Budzyń)
Zdobyła wyróżnienia w Festiwalach w Wieleniu, Widuchowej oraz Szczecinie.
Utwór konkursowy – Resta in ascolto”



Oleksandra Zhuravel (Warszawa)
Śpiewa w czterech językach. Jest zafascynowana twórczością i życiorysem Anny German, dlatego też stworzyła recital jej pamięci. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych festiwalach, zagrała w kilku filmach m.in. w „Drogówce” W. Smarzowskiego, w komedii „Ja to mam szczęście”, a ostatnio wystąpiła w programie The Voice of Poland.
Utwór konkursowy: „Wróć do Sorento”



Piano Song Young (Kalisz)
Członkiniami zespołu są: Natalia Białożył, Maja Pęchorzewska, Julita Balcerzyk i Justyna Garczarek. Wszystkie dziewczyny uwielbiają śpiewać, a swój głos kształcą w studiu wokalno-artystycznym „Piano Song” kierowanym pod okiem Anny Kowalkiewicz-Oligny.
Utwór konkursowy: „Mambo Italiano”





W trzecim dniu festiwalu, jury konkursowe wyłoni dziesiątkę najlepszych wykonawców, którzy ponownie wystąpią na scenie.




W programie imprezy nie zabrakło występów zespołów tanecznych działających przy M-GOK w Wyrzysku: Kleks, Puls, Zygzaki i Heyah.


























W części wieczornej na scenie pojawili się: Maciej Wróblewski, Gosia Nahajowska i Sono Tuo. Całość zakończyła zabawa taneczna z zespołem San Sebastian ze Szczecina.









   

Powrót do strony głównej    




Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.