//

Dzisiaj jest piątek
24 maja 2024
.
Temperatura powietrza
12.69 °C

.
Gości na portalu: 13
.
Polecamy
Ulica Zduny w Wyrzysku już gotowa
Nadchodz ce wydarzenia
Nasze filmy
   Wyrzysk, dodano: 2014-06-15, godz.22:44

MTB Wyrzysk Maraton 2014 za nami

15 czerwca 2014 roku już po raz trzeci do Wyrzyska zawitały tłumy rowerzystów, a wszystko to za sprawą MTB Wyrzysk Maraton 2014.


Kilkuset zawodników spróbowało swoich sił w wyścigach na dwóch dystansach: Mega (ok.63 km) i Mini (ok.37 km).
















Przypomnijmy, że impreza po raz pierwszy do nas zawitała przed dwoma laty, dzięki mieszkańcowi Wyrzyska Łukaszowi Bielawskiemu, który zdołał namówić miejscowe władze do ściągnięcia wydarzenia o tak wielkich rozmiarach do swojego miasta. Wówczas wyznaczona trasa na tyle spodobała się organizatorom, że postanowili przez kolejne lata wracać do Wyrzyska.



























Dodatkową atrakcją szczególnie dla mieszkańców Wyrzyska była możliwość wystartowania w honorowym przejeździe rodzinnym, w którym już nie obowiązywała rywalizacja i nie liczyło się miejsce na mecie. W trasę wyruszyło ponad 90 rowerzystów w różnym wieku.













Zwycięzcami na dystansie Mini z poszczególnych kategoriach zostali: Kategoria: K-1
1. Janik Klaudia (UKS Sportowiec Piła)
2. Zupa Katarzyna (Rowerowa Brzoza)
3. Iwańska Patrycja (Google Pro Active Eyewear)


Kategoria: K-2
1. Styczyńska Kinga
2. Zubrzycka Natalia (3 Żu3ry)
3. Coda Paulina (Lewa Wolna Poznań)



Kategoria: K-3
1. Wojtaszek Joanna (Makotechnika MTB Team)
2. Łącka Bożena (Phytopharm Team)
3. Szotowicz Monika (STC Stargard Szczeciński)



Kategoria: K-4
1. Dopierała Karolina (Poznań)
2. Szmyt Dorota (Euro Bike Kaczmarek Electric Team)
3. Stachwiak Sylwia (Torosport)


Kategoria: M-1
1. Spławski Hubert (Agrochest Team)
2. Marciniak Dominik (Victoria Jarocin)
3. Makowski Kamil (GKKG Gniezno)


Kategoria: M-2
1. Szczepaniak Paweł (Agrochest Team)
2. Lewandowski Mateusz (Limaro Kórnik)
3. Krajewski Patryk (Bike Team Człuchów)


Kategoria: M-3
1. Czajka Wojciech (Agrochest Team)
2. Kołacki Mirosław (Merx Team)
3. Bienert Jacek (Stowarzyszenie Biedrusko JakśBud)


Kategoria: M-4
1. Nowacki Piotr (UKS Sportowiec Piła)
2. Szczepaniak Kazimierz (Agrochest Team)
3. Ostraszewski Zbigniew (MTB Dąb Potulice Team)


Kategoria: M-5
1. Kaczmarek Tomasz (Thule Team)
2. Małecki Michał (KS Zryw Radziejów)
3. Lektarski Krzysztof (Poznań)


Kategoria: M-6+
1. Niedzielski Eugeniusz (Poznań)
2. Kobus Bogdam (MG Team)
3. Bernaciak Adam (Piła)


Kategoria: MM-0
1. Nowaczewski Jan (LKS Drogowiec Złotów)
2. Bodnar Kamil (Borne Sulinowo)
3. Dudziak Sebastian (T-Kłos Team Murowana Goślina)


W kategorii OPEN wśród kobiet na dystansie Mini najszybciej na metę dojechały:
1. Janik Klaudia (UKS Sportowiec Piła)
2. Wojtaszek Joanna (Makotechnika MTB Team)
3. Dopierała Karolina (Poznań)


W kategorii OPEN wśród mężczyzn na dystansie Mimi zwyciężyli:
1. Szczepaniak Paweł (Agrochest Team)
2. Lewandowski Mateusz (Limaro Kórnik)
3. Krajewski Patryk (Bike Team Człuchów)


Zwycięzcami na dystansie Mega z poszczególnych kategoriach zostali:
Kategoria: K-2
1. Gogolewska Marta (Gogol MTB Team)
2. Kasztarynda Daria (BTS Budzyń)


Kategoria: K-3
1. Świrkowicz Anna (ASE Team Gdynia)
2. Kuleczka Dorota (BikeTop Team)
3. Krzyżalewska-Suś Anna (Bydzia power Bike Team)


Kategoria: K-4
1. Gogolewska Małgorzata (Gogol MTB Team)


Kategoria: M-1
1. Frątczak Adam (Agrochest Team)


Kategoria: M-2
1. Przybytek Michał (Renault ECO2 Team Dobrzyń nad Wisłą)
2. Zielonka Maciej (ASE Team Sopot)
3. Putz Michał (Agrochest Team)


Kategoria: M-3
1. Hermanowski Marcin (Agrochest Team)
2. Cylkowski Sebastian (ASE Team Gdańsk)
3. Dulęba Robert (Zryw Radziejów)


Kategoria: M-4
1. Cibart Piotr (Szczecin)
2. Gembicz Marcin (Agrochest Team)
3. Hemperek Marcin (Bike Team Człuchów)


Kategoria: M-5
1. Zozuliński Jan (BGŻ ESKA Team Poznań)
2. Przybysz Janusz (Thule Team)
3. Dobrowolski Team (Bydgoszcz)


Kategoria: M-6+
1. Dymecki Jan (Euro Bike Kaczmarek Electric Team)
2. Dehmel Aleksander (Goggle Pro Active Euewear)


W kategorii OPEN wśród kobiet na dystansie Mega najszybciej na metę dojechały:
4. Gogolewska Marta (Gogol MTB Team)
5. Świrkowicz Anna (ASE Team Gdynia)
6. Kasztarynda Daria (BTS Budzyń)


W kategorii OPEN wśród mężczyzn na dystansie Mega zwyciężyli:
1. Przybytek Michał (Renault ECO2 Team Dobrzyń nad Wisłą)
2. Hermanowski Marcin (Agrochest Team)
3. Zielonka Maciej (ASE Team Sopot)


Z roku na rok coraz liczniejszą grupę uczestników stanowią mieszkańcy gminy Wyrzysk.


Jedyną kobietą, która wzięła udział w maratonie była Alina Bielawska.


Zwycięzcy z gminy Wyrzysk na dystansie Mini to:
Kategoria: M-1
1. Semczuk Hubert
2. Kołodziej Maciej
3. Bąk Artur


Kategoria: M-2
1. Sobiech Wojciech
2. Rusin Marek
3. Bielawski Łukasz


Kategoria: M-3
1. Nowak Sławomir
2. Gruchalski Tomasz


Kategoria: M-4+
1. Pyszka Andrzej
2. Głąb Andrzej
3. Karmelita Zdzisław


Jedynym uczestnikiem z naszej gminy, jaki wziął udział w dystansie Mega był Jacek Kornacki.











Zachęcamy również do obejrzenia naszego materiału filmowego z tej imprezy.

   

Powrót do strony głównej    




Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.