Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Osiek nad Notecią/Koronowo, dodano: 2014-11-21, godz.22:23

Zwycięstwo siatkarzy w Koronowie

Siatkarze TSK Orzeł Osiek zmierzyli się na wyjeździe z zespołem KS Koronowo Hi-Tec. Spotkanie rozegrano w ramach 7 kolejki bydgoskiej Autonomicznej Ligi Siatkówki Mężczyzn. Mecz odbył się w sobotę 15 listopada 2014 roku o godzinie 20:30 na hali MGOSiR przy ulicy Wąskotorowej 4 w Koronowie.

W poprzednich spotkaniach obie ekipy zgromadziły taki sam dorobek punktowy, czyli 11 oczek. Gospodarze zajmowali 4 miejsca, a osieczanie plasowali się tuż za nimi na 5 miejscu. Goście stawili się na spotkaniu w Koronowie w dziesięcioosobowym składzie. W zespole Orła zabrakło rozgrywającego Marcina Gólcz oraz atakujących: Mateusza Borkowskiego, Łukasza Wiktorko oraz Mateusz Kwaśniewskiego. Po raz pierwszy w tym sezonie na spotkaniu wyjazdowym wzmocnił drużynę atakujący Wojciech Kubiński. Przez całe spotkanie grę osieczan prowadził rozgrywający Marcel Szarajew.

Spotkanie rozpoczęło się od dobrej gry Orła. Trudna zagrywka wraz ze skuteczną grą z kontry pozwoliły odskoczyć na kilka punktów. W drugiej części partii coraz lepiej prezentowali się gospodarze i konsekwentnie odrabiali starty. Dzięki przewadze wypracowanej na początku seta goście zwyciężyli do 20. Kolejna partia to bardzo dobra gra zespołu z Koronowa. Dzięki blokowi udaję się im zdobyć kilka cennych punktów i wyjść na prowadzenie. Niestety w tym momencie zespół gospodarzy został poważnie osłabiony, z powodu kontuzji atakującego. Dalsza część seta była wyrównana, ale ostatecznie osieczanie zwyciężają do 21. Początek trzeciego seta to wspaniała gra siatkarzy Orła. Bardzo trudna zagrywka w połączeniu ze skuteczną grą w bloku wyprowadziła osieczan na wysokie prowadzenie 13:0! Osiągnięta przewaga pozwoliła na kontrolę wyniku do końca seta i wygraną do 16. Drużyna Orła zasłużenie wróciłą z trudnego wyjazdu do Koronowa z bagażem 3 punktów.

KS Koronowo HI-TEC 0:3 TSK Orzeł Osiek
[20:25, 21:25, 16:25]

Skład TSK Orzeł Osiek: Białczak Paweł, Giese Miłosz, Królak Krystian (kapitan), Ksobiech Bartosz, Kubiński Wojciech, Pazderski Jakub (libero), Richert Konrad, Semczuk Hubert, Sobolewski Piotr (libero), Szarejew Marcel.

Kolejne spotkanie ligowe zaplanowane na piątek 21 listopada 2014 roku na prośbę drużyny gości - AUSTENIT-STALE NIERDZEWNI Bydgoszcz – zostało przełożone na piątek 28 listopada 2014 roku na godzinę 20:00 na hali sportowej w Osieku nad Notecią. Zanim osieccy kibice będą mogli zobaczyć siatkarzy na własnej hali, czeka zespół Orła mecz wyjazdowy z Drużyną A Bydgoszczy, który jest zaplanowany na wtorek 25 listopada 2014 roku o godzinie 19:30 w Zespole Szkół nr 9 przy ulicy Cichej 58 w Bydgoszcz. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców osieckich siatkarzy na spotkanie rozgrywane w Osieku w piątek 28 listopada 2014 roku!