Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Osiek nad Notecią, dodano: 2014-12-07, godz.20:17

Austenit odprawiony z kwitkiem

Zaległy mecz 8 kolejki bydgoskiej Autonomicznej Ligi Siatkówki Mężczyzn został (wyjątkowo) rozegrany w środę 3 grudnia 2014 roku. Osieczanie gościli na swoim boisku zespół AUSTENIT-STALE NIERDZEWNI Bydgoszcz. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 20:30 na hali sportowej w Osieku nad Notecią. Mecz poprowadził sędzia Grzegorz Stach.

Zespół bydgoski zajmował w tabeli 3 miejsce z dorobkiem 18 punktów. Natomiast gospodarze plasowali się na 4 miejscu z 17 punktami na meczu. Osieczanie stawili się na spotkaniu w dwunastoosobowym składzie. Orzeł przystąpił do spotkania w najmocniejszym składzie – zabrakło tylko rozgrywającego Marcela Szarajew. Goście przyjechali do Osieka w dziewięcioosobowym składzie.

Początek pierwszej partii to walka punkt za punkt (5:4). W kolejnej fazie seta osieczanie uciekli na kilka punktów (14:10). Dobrze funkcjonowało przyjęcie oraz atak. Kilka ważnych punktów zdobyto blokiem. Osieczanie zwyciężyli 25:21. W drugim secie goście przeciwstawili większy opór dobrze dysponowanym gospodarzą. Kilka błędów popełnionych w przyjęciu przez zawodników Orła pozwoliło bydgoszczanom wyjść na prowadzenie (9:13). Jednak gospodarze szybko odrobili straty i po zaciętej końcówce wygrali 26:24. Po dwóch przegranych seta siatkarze Austenita nie podjęli walki w kolejnej partii spotkania. Gospodarze od początku dominowali na boisku i szybko osiągnęli prowadzenie (6:3). Przy wyniku 18:10 nastąpiły zmiany w zespole osieczna. Set zakończył się zwycięstwem Orła 25:19. Zespół bydgoszczan poniósł drugą porażkę w sezonie, a Orzeł dopisuje sobie 3 punkty. Spotkanie nie dostarczyło wielu emocji licznie zgromadzonym kibicom. W całym meczu widoczna była zdecydowana przewaga zawodników Orła w każdym elemencie.

TSK Orzeł Osiek 3:0 AUSTENIT-STALE NIIERDZEWNI Bydgoszcz
[25:21, 26:24, 25:19]

Skład TSK Orzeł Osiek: Białczak Paweł, Borkowski Mateusz, Giese Miłosz, Gólcz Marcin, Królak Krystian, Ksobiech Bartosz, Kubiński Wojciech, Pazderski Jakub (libero), Richert Konrad, Semczuk Hubert, Sobolewski Piotr (libero), Wiktorko Łukasz.

Skład AUSTENIT-STALE NIERDZEWNI Bydgoszcz: Cebula Daniel, Kosowski Piotr, Lepszy Bartosz, Lubiewski Łukasz, Michałek Tomasz, Pawlewski Tomasz, Robótka Adrian, Sikorski Tomasz, Ziętara Krzysztof.

W dniach 11 - 12 grudnia 2014 roku osieczanie wezmą udział w Turnieju Siatkówki o Puchar Prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego, który zostanie rozegrany w Pile. Poprzednia edycja tego turnieju zakończyła się zwycięstwem Orła. W tym roku rywalami będą m. in. zespół Trzcianki, Jastrowia oraz akademicka drużyna PWSZ Piła. Kolejne spotkanie w Osieku zostanie rozegrane w piątek 19 grudnia 2014 roku. Siatkarze Orła podejmować będą na własnym parkiecie spadkowicza z 1 ligi – SBS Bydgoszczy. Mecz rozpocznie się o godzinie 19:30. Zapraszamy!

Tekst: Paweł Białczak
Zdjęcia: Cezary Białczak