Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Osiek nad Notecią/Bydgoszcz, dodano: 2015-05-05, godz.15:54

Zwycięstwo siatkarzy Orła po tie-breaku

W niedziele 26 kwietnia 2015 roku siatkarze TSK Orzeł Osiek udali się na spotkanie wyjazdowe przeciwko drużynie SBS Bydgoszcz. Mecz rozegrano w ramach 27. kolejki Autonomicznej Ligi Siatkówki w Bydgoszczy. Areną sportowych zmagań była hala sportowej „BKS Chemik” przy ulicy Glinki 79 w Bydgoszcz. Spotkanie rozpoczęto o godzinie 15:00.

Drużyna SBS należy do jednych z najbardziej doświadczonych zespołów uczestniczących w rozgrywkach ligi bydgoskiej. Bydgoszczanie od ponad 10 lat uczestniczą w rozgrywkach I i II ligi. W poprzednim sezonie zespół SBS należał do drużyn pierwszoligowych. W meczu rozgrywanym w poprzedniej rundzie pomiędzy Orłem a SBS-em zwycięstwo po zaciętym spotkaniu odnieśli osieczanie w stosunku 3:2. Osieccy siatkarze zajmują w tabeli 2 miejsce z dorobkiem 58 punktów, a bydgoszczanie 8 miejsce z 41 punktami na koncie. Orzeł na spotkanie wyjazdowe udał się w zaledwie siedmioosobowym składzie.

Spotkanie rozegrano w wolnym tempie. Zwłaszcza gospodarze często opóźniali wznowienie gry, aby nie pozwolić osieczanom wejść w odpowiedni rytm gry. W pierwszy secie początkowo wynik oscylował około remisu. Następnie na kilku punktowe prowadzenie wyszli siatkarze Orła. W końcówce spotkania przebudzili się zawodnicy SBS, a osieczanie mieli problem za skończeniem własnej akcji. Po zaciętej końcówce zwyciężyli gospodarze do 24. Kolejne dwa sety zostały rozegrane pod dyktando siatkarzy Orła. Bardzo dobrze funkcjonował blok oraz atak. Pomimo ambitnej walki gospodarzy to osieczanie zwyciężyli odpowiednio do 21 oraz 19. W kolejną partię lepiej weszli gospodarze, którzy bardzo szybko zdobyli kilku punktową przewagę. Orzeł przez cały set musiał odrabiać straty. Niestety nie udało się dogonić bydgoszczan, którzy wygrali do 22. Tie-break rozpoczął się od prowadzenia bydgoszczan 5:1. Pomimo niekorzystnego wyniku osieczanie konsekwentnie odrabiali straty, przede wszystkim dzięki skutecznej zagrywce. Ostatecznie zwycięstwo w tym secie do 12 odnieśli siatkarze Orła.

SBS Bydgoszcz 2:3 TSK Orzeł Osiek
[26:24, 21:25, 19:25, 25:22, 12:15]

Skład TSK Orzeł Osiek: Białczak Paweł (kapitan), Giese Miłosz, Gólcz Marcin, Ksobiech Bartosz, Kwaśniewski Mateusz, Pazderski Jakub (libero), Richert Konrad.

Ostatnie spotkanie ligowe siatkarze TKS Orzeł Osiek w sezonie 2014/2015 rozegrają na własnej hali w piątek 8 maja 2015 roku o godzinie 19:30 przeciwko drużynie Klimat Solec. Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców!