11 maja 2025 . Temperatura powietrza 11.25 °C . Gości na portalu: 58 . |
- ... (czytaj wiêcej) - ... (czytaj wiêcej) MIESZKANIE 52M WYRZYSK TEL KON ... (czytaj wiêcej) . |
Nadchodz ce wydarzenia
Nasze filmy
Z miejscowo ci
» Augu cin» B kowo
» D bki
» Dobrzyniewo
» Falmierowo
» Glesno
» Gromadno
» Konstantynowo
» Kosztowo
» Ko cierzyn Wielki
» M otk wko
» Osiek nad Noteci
» Polanowo
» Ruda
» Rz szkowo
» Wyrzysk
» Wyrzysk Skarbowy
» elazno
» u awka
Falmierowo/M³otkówko, dodano: 2016-05-16, godz.20:12Oko³o 100 metrów szyn skradziono ze szlaku Wyrzyskiej Kolejki Powiatowej na trasie Falmierowo – M³otkówko. Dewastacji dokonali najprawdopodobniej z³omiarze.
Skradziono oko³o 100 metrów szyn WKP
Oko³o 100 metrów szyn skradziono ze szlaku Wyrzyskiej Kolejki Powiatowej na trasie Falmierowo – M³otkówko. Dewastacji dokonali najprawdopodobniej z³omiarze.
Do kradzie¿y dosz³o prawdopodobnie w nocy z 13 na 14 maja. O ca³ym zdarzeniu zarz±d WKP poinformowa³ radny sejmiku wojewódzkiego, mi³o¶nik WKP, Jan Marek Pikulik. Na miejsce zdarzenia udali siê cz³onkowie i mi³o¶nicy Towarzystwa, w tym równie¿ starosta pilski Eligiusz Komarowski.

- Zakres dewastacji jest naprawdê du¿y, a pozostawione na miejscu ¶lady - a raczej ich ilo¶æ i zakres - które wspólnie zabezpieczyli¶my pozwalaj± wysun±æ tezê, ¿e nie byli to „zawodowcy”, tylko „z³omiarze hurtownicy” – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski. - Takie bezmy¶lne dzia³anie jest godne jak najwy¿szego napiêtnowania.

Jak ustalono na podstawie analizy pozostawionych ¶ladów, sprawcy mieli do dyspozycji dwa samochody i specjalistyczny sprzêt, w tym palnik acetylowo-tlenowy, którym rozcinali szyny. Na miejscu pozostawili te¿ wiele innych przedmiotów, w tym m.in. ³amacze, rêkawiczki a nawet puszki po piwie. Szyny by³y ciête na trzymetrowe kawa³ki, a nastêpnie za³adowywane na samochód. Sprawcy przynajmniej czterokrotnie musieli podje¿d¿aæ po zrabowane czê¶ci torowiska.

- To dla nas ogromna strata – mówi Gerard Michalski, wiceprezes Towarzystwa Wyrzyska Kolejka Powiatowa w Bia³o¶liwiu. – Skradzione 100 metrów szyn wa¿y³o ok. 8 ton. Dla z³omiarzy jest to warto¶æ ok. 5 tys. z³otych. Koszt odbudowy tego fragmentu torowiska to ok. 100 tys. z³otych. Chcia³bym, aby uda³o siê z³apaæ sprawców, i aby kar± by³o dla nich w³a¶nie naprawienie szkód na ich koszt.

Towarzystwo Wyrzyska Kolejka Powiatowa poinformowa³o o ca³ym zdarzeniu policjê oraz w³a¶ciciela torowiska PKP Nieruchomo¶ci w Poznaniu.






Agnieszka Matusiak (Starostwo Powiatowe w Pile)
Powrót do strony g³ównej Poni¿sze tre¶ci nie s± oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiaj± opinie zamieszczone przez czytelników portalu.
Wpisy przedstawiaj± opinie zamieszczone przez czytelników portalu.