Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Falmierowo, dodano: 2016-12-19, godz.19:08

Turniej warcabowy

We wtorek, 13 grudnia 2016 roku, odbył się w SP Falmierowo IV Mikołajkowy Gminny Turniej Warcabowy. Organizatorami byli: UKS „Unikat” Falmierowo, Szkoła Podstawowa w Falmierowie i Gmina Wyrzysk.

Turniej odbywał się w dwóch kategoriach: klasy I- III i klasy IV- VI. Wzięło w nim udział 23 uczniów, którzy reprezentowali szkoły podstawowe naszej gminy – z Kosztowa, Osieka n. Not., Wyrzyska i Falmierowa. Rozgrywki przeprowadzono w dwóch grupach w każdej kategorii wiekowej. W finale spotkało się po czworo najlepszych zawodników z każdej kategorii wiekowej.

Po zaciętej walce „każdy z każdym” i dogrywce wyłoniono zwycięzców. W kl. I-III wygrał Przemysław Kabat – SP Falmierowo, drugie miejsce zajęła Aleksandra Grochowska z SP Kosztowo, a trzeci był Sebastian Marchewka – SP Falmierowo.

W kategorii klas IV-VI zwyciężył Piotr Wojda – SP Falmierowo, drugi był Paweł Tomaszewski – SP Kosztowo, a trzeci Paweł Kędziora – SP Falmierowo.

Organizatorzy dziękują wszystkim zawodnikom za udział i sportową rywalizację. Zapraszamy w przyszłym roku.

Wydatek finansowany ze środków dotacji z budżetu Gminy Wyrzysk na rok 2016 – kultura fizyczna.