Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Falmierowo/Piła, dodano: 2017-03-30, godz.22:27

Wiele razy powtarzano: SP w Falmierowie!

25 marca 2017 roku na zaproszenie Koła PZW w Wyrzysku dziewięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w XVII Okręgowym Turnieju Wędkarskim. Organizatorem Turnieju był Okręg Nadnotecki PZW, a patronował mu starosta pilski, p. Eligiusz Komarowski, który również ufundował puchary dla najlepszych zawodników.

Celem tego turnieju, jak powiedział sekretarz komisji konkursowej, jest zachęcanie dzieci i młodzieży do dbania o przyrodę, poprawne w niej funkcjonowanie oraz poszerzanie wiadomości z ekologii i wędkarstwa.

Otwierając turniej, starosta pilski, p. Eligiusz Komarowski, życzył wszystkim uczestnikom osiągnięcia jak najlepszych wyników podczas rywalizacji.

Życzenia te spełniły się i podczas nagradzania najlepszych, wiele razy słyszeliśmy nazwę naszej szkoły.

Turniej składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczniowie rozwiązywali test składający się z 20 pytań ekologicznych i 20 wędkarskich. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymywali po jednym punkcie. Drugi etap polegał na rzucie zanętą do celu. Tu można było zdobyć za trzy rzuty z różnej odległości 15 punktów.

Uczestnicy byli klasyfikowani indywidualnie i zespołowo. Każdy zespół składał się z trzech osób (zespoły utworzono już w szkołach). Ze szkól podstawowych w turnieju brało udział 54 zawodników, 18 zespołów.

Podczas ogłaszania wyników przeżywaliśmy wielką radość. Najlepsza siódemka zawodników otrzymała puchary, a pierwsza trójka również medale. Cały turniej wygrał Jakub Torochow, drugie miejsce zajął Mikolaj Torochow, czwarte Natalia Dróbka, a szóste miejsce ex aequo z inną koleżanką zajęła Wiktoria Dróbka.

Nagrodami obdarowano 15 najlepszych zawodników. My otrzymaliśmy 6. Wędki otrzymali: Jakub Torochow, Mikołaj Torochow, Piotr Wojda, torbę podróżną Natalia Dróbka, a plecaki Marta Maria Mrotek i Wiktoria Dróbka.

o nie koniec nagród. Sześć zespołów z najlepszymi wynikami otrzymało puchary dla szkoły, a każdy uczestnik swój indywidualny. Indywidualnie zdobyliśmy ich 9, a dla szkoły 3. Oznacza to, że wszystkie nasze zespoły były nagrodzone. Najlepszy w turnieju okazał się zespół rodzeństwa - Katarzyna, Jakub i Mikołaja Torochow. Na czwartym miejscu sklasyfikowano zespół, który tworzyły Natalia Dróbka, Marta Maria Mrotek i Martyna Gieruć, a na piątym uplasowały się Wiktoria Dróbka, Dominika Kowalska i Piotr Wojda.

Uczniom należą się ogromne brawa i podziękowania za osiągnięte wyniki i promowanie naszej szkoły na polu ekologii i wędkarstwa.