//

Dzisiaj jest piątek
24 maja 2024
.
Temperatura powietrza
12.94 °C

.
Gości na portalu: 11
.
Polecamy
Ulica Zduny w Wyrzysku już gotowa
Nadchodz ce wydarzenia
Nasze filmy
   Wyrzysk/Polanowo, dodano: 2018-07-10, godz.23:24

Nowa studnia w Polanowie

Z początkiem roku jedna z dwóch studni wody w Polanowie uległa poważnej awarii. Mając na uwadze fakt, że ujęcia te zasilały w wodę wieś Polanowo oraz znaczną część gospodarstw domowych na terenie Wyrzyska, aby zapewnić ciągłość dostaw wody, Zarząd Spółki PWiK w Wyrzysku podjął decyzję, aby do czasu usunięcia awarii kupować wodę z sąsiadującego ujęcia, którego właścicielem jest firma DNP w Polanowie. Równolegle podjęto decyzję o budowie nowej studni oraz rekonstrukcji starej.


Po wykonaniu projektu, uzyskaniu wszelkich pozwoleń i wyłonieniu wykonawcy przystąpiono do prac. Na dzień dzisiejszy gotowa do odbioru jest nowa studnia oraz trwają roboty końcowe przy rekonstrukcji starej studni. Docelowo zasilanie w wodę pochodzić będzie naprzemiennie z trzech studni w Polanowie.


Wartość prac to ok. 300.000 zł. Pieniądze te pochodzą ze środków własnych Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Wyrzysku. Zarząd Spółki wystąpił do NFOŚiGW z wnioskiem o dofinansowanie w/w inwestycji. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku znajdą się również środki na sfinansowanie budowy nowoczesnej Stacji Uzdatniania Wody przy ujęciach wody w Polanowie.

   

Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.