Dzisiaj jest piątek
19 października 2018
.
Temperatura powietrza
12.06 °C

.
Gości na portalu: 55
.
Polecamy
I Gminny Dzień Seniora
Nadchodzące wydarzenia
Spotkanie autorskie z Heleną Wandą Kwadrans
   Wyrzysk, dodano: 2018-09-09, godz.14:30

I Biesiada Krajeńska w Wyrzysku

W sobotę, 8 września 2018 roku, w sali widowiskowej przy Szkole Podstawowej w Wyrzysku odbyła się I Biesiada Krajeńska. Organizacji imprezy podjęło się Towarzystwo Przyjaciół Wyrzyska wraz Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury, Szkołą Podstawową, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Imprezę poprowadzili: Magdalena Szmełsz – dyrektor M-GOK i Piotr Holz – prezes TPW. We wspólnym biesiadowaniu udział wzięli: Bogusława Jagodzińska – Burmistrz Wyrzyska, Stefan Rymer – przewodniczący Rady Miejskiej w Wyrzysku i inni zaproszeni goście oraz liczni mieszkańcy.

Jako pierwszy na scenie zaprezentował się zespół Modraki działający w Szkole Podstawowej w Wyrzysku. Gwarę krajeńską zaprezentowali: Karolina Mróz, Jakub Kościerski i Sandra Frąckowiak. Po prelekcji profesor Jowity Kęcińskiej-Kaczmarek zaprezentował się zespół folklorystyczny Krajniacy od lat kultywujący tradycje i zwyczaje regionu, działający na Krajnie Złotowskiej, przy Wiejskim Domu Kultury w Wielkim Buczku,. Podczas występu uczestnicy biesiady mieli możliwość zapoznać się z tajnikami wekowania, a także poznać piosenki i przyśpiewki regionalne. Część artystyczną zakończył występ zespołu Osieczanki z Osieka nad Notecią. Panie pod kierownictwem Danuty Błażejczak poderwały całą publiczność do wspólnej zabawy.
Poniżej nasza fotorelacja z imprezy.


   

   Temat wyświetlono: 2666 razy.
Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.020719 sekund