Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Falmierowo, dodano: 2018-11-30, godz.18:07

Gminny Turniej Piłki Nożnej

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Falmierowie, UKS „Unikat” w Falmierowie i Urząd Miejski w Wyrzysku w dniu 26.11.2018 roku zorganizowały Gminny Turniej Piłki Nożnej. Była to już ósma edycja tego turnieju. Tegoroczne zawody odbyły się na hali sportowej w Osieku n. Not., dziękujemy zarządcy obiektu OSiR – owi Wyrzysk za jej udostępnienie.

Grały reprezentacje wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy, złożone z uczniów starszych klas. Mecze rozgrywano w systemie „każdy z każdym”. Wszyscy zawodnicy wykazali się wolą walki, a poszczególne mecze były zacięte do ostatnich sekund.

Podobnie jak w ubiegłym roku nie do pokonania okazała się drużyna z Osieka nad Notecią, która wygrała wszystkie spotkania. Zespół SP w Falmierowie zajął drugie miejsce, na trzecim miejscu był Wyrzysk, czwarte miejsce przypadło piłkarzom z Kosztowa.

Zawodnicy nagrodzeni zostali medalami, a drużyny dyplomami, pucharami i nagrodami rzeczowymi. Najskuteczniejszym strzelcem turnieju okazał się (również podobnie jak w ubiegłym roku) Jakub Lamparski, który w trzech meczach zdobył aż 11 goli, został za to dodatkowo nagrodzony. Mimo, że ruch i uprawianie sportu jest konieczne dla utrzymania zdrowego trybu życia i powinno być zdrową alternatywą dla komputera, smartfonów i Internetu, to jednak niekiedy jest też przyczyną różnego rodzaju urazów. Przydarzyło się to jednemu z zawodników, który grał z takim poświęceniem, że skończyło się to kontuzją.

Organizatorzy dziękują piłkarzom i trenerom za udział w turnieju i zapraszają na kolejny w następnym roku.

Wydatek finansowany z dotacji z budżetu gminy Wyrzysk na rok 2018.