Dzisiaj jest niedziela
18 kwietnia 2021
.
Temperatura powietrza
6.13 °C

.
Gości na portalu: 25
.
Polecamy
Pijana przyjechała na komisariat w Wyrzysku
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Kosztowo, dodano: 2019-04-03, godz.08:32

Przygotowały posiłek, a potem poszły do sklepu

W czwartek 28. marca 2019r. wiosna w Szkole Podstawowej w Kosztowie zagościła na dobre. W sali „Tygrysków” unosiły się zapachy pomidorów, ogórków, rzodkiewek, sałaty, szczypiorku, a nawet papryki. Przedszkolaki podjęły się wyzwania pod hasłem „Zdrowo na talerzu”. Samodzielnie smarowały chleb masłem, kroiły świeże warzywa, układały ciekawe i kolorystyczne kompozycje. Kanapki były bardzo różnorodne, bogate w witaminy, a co najważniejsze smaczne. Dzieci z ochotą zajadały własnoręcznie przygotowany wiosenny posiłek.

Następnego dnia przedszkolaki udały się do pobliskiego sklepu spożywczo-przemysłowego „Po sąsiedzku”. Celem wyjścia było poznanie pracy sprzedawcy oraz poznanie produktów mlecznych. Dzieci miały możliwość poznania specyfiki zawodu ekspedientki. Poznały wyposażenie sklepu oraz dowiedziały się, w jaki sposób układany jest towar oraz dlaczego produkty z mleka muszą być przechowywane w lodówce. Właściciel sklepu przygotował oddzielną ladę i kasę fiskalną, aby „Tygryski” choć na chwilę mogły poczuć się, jak prawdziwy sprzedawca. Podczas zabawy dzieci mogły „kupić” przybory szkolne, które właściciel zafundował i przeznaczył na Misje dla ks bpa Dariusza Kałuży MSF, Papua Nowa Gwinea. Wszystkim podobała się zabawa.


Na zakończenie przedszkolaki kupiły paluszki, chrupki, biszkopty oraz cukierki. Wycieczka ta dostarczyła dzieciom wiele pozytywnych wrażeń, wzbogaciła je o nowe wiadomości i spostrzeżenia. „Tygryski” utrwalały właściwe i kulturalne zachowanie się w miejscach publicznych. Na pamiątkę naszej wizyty wręczyliśmy właścicielom laurkę.


Serdecznie dziękujemy Państwu Ewie oraz Tomaszowi Tetzlaff za miłe przyjęcie, za przybory szkolne oraz słodką niespodziankę ufundowaną dla przedszkolaków.

SP w Kosztowie   

   Temat wyświetlono: 3192 razy.
Powrót do strony głównej