Dzisiaj jest niedziela
18 kwietnia 2021
.
Temperatura powietrza
6.06 °C

.
Gości na portalu: 33
.
Polecamy
Pijana przyjechała na komisariat w Wyrzysku
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Kosztowo, dodano: 2019-05-19, godz.11:42

Wycieczka do centrum nowoczesności w Toruniu

We wtorek 14.05.2019 r. uczniowie klas I-III wraz z opiekunami zwiedzili Młyn Wiedzy- centrum nowoczesności w Toruniu.


Na początek zobaczyły Wahadło Foucaulta, które ma 33 metry długości, a jego serce waży 35 kg. Wahadło to demonstruje doświadczenie dowodzące ruch Ziemi wokół własnej osi. Po zeskanowaniu zakupionych biletów dzieci miały do dyspozycji 5 pięter na poszerzenie swojej wiedzy poprzez nieustanną zabawę :
I piętro "O obrotach" tematy związane z kołem, ruchem obrotowym, podróżami kosmicznymi. Wystawę wzbogacono o różnorodne elementy multimedialne, które ułatwiały przedstawianie omawianych zjawisk.

II piętro "Rzeka" wiodącym motywem wystawy jest duży model rzeki . Wszystkie eksponaty są interaktywne i umożliwiają samodzielne wykonywanie eksperymentów co też czyniły nasze dzieci oraz obserwację zjawisk przyrodniczych.

III piętro "PrzeŻYCIE” motywem przewodnim jest przygoda. Część stanowisk służy przede wszystkim zabawie rozwijającej umiejętność logicznego myślenia, ćwiczącej umiejętności manualne, konstrukcyjne, koordynację psychoruchową dzieci oraz rozumienie ciągów przyczynowo- skutkowych.

IV piętro "Kalejdoskop" eksponaty mają na celu m.in. rozwijanie pamięci krótkotrwałej, wspomaganie logicznego myślenia i zdolności manualnych, na których nasze dzieci mogły doświadczyć jak ludzkie oko może nas oszukać.

V piętro "Idee" uczniowie dowiedzieli się min. jak zbudowane jest ludzkie ciało, jak można usłyszeć muzykę poprzez zęby i jeszcze wiele innych ciekawostek.


Po trzech godzinach niesamowitych doznań i intensywnych zabaw dzieci miały chwilę na zakupy w sklepie z pamiątkami. W drodze powrotnej do domu wszystkim towarzyszył dobry nastrój i poczucie mile spędzonego dnia.

SP w Kosztowie   

   Temat wyświetlono: 3228 razy.
Powrót do strony głównej