//

Dzisiaj jest piątek
24 maja 2024
.
Temperatura powietrza
12.81 °C

.
Gości na portalu: 18
.
Polecamy
Jest budżet na 2024 rok i 14 mln na inwestycje
Nadchodz ce wydarzenia
Nasze filmy
   Polanowo, dodano: 2019-05-28, godz.22:57

Nowoczesna stacja uzdatniania wody w Polanowie

W dniu 28.05.2019 dokonano częściowego odbioru robót i wstępnego uruchomienia nowoczesnej Stacji Uzdatniania Wody w Polanowie.

Projekt ten udało się zrealizować dzięki częściowym środkom unijnym, o które Prezes PWiK sp. z o. o. w Wyrzysku wnioskował jeszcze w ubiegłym roku. Po trudnych rozmowach i negocjacjach tak z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska jak i Ministerstwem Środowiska udało się w tym roku uzyskać dofinansowanie na ten projekt.

Koszt tej inwestycji wyniesie ponad 913 000 zł brutto z czego ponad 473 000 to dofinansowanie ze środków unijnych a ponad 269 000 zł to udział własny Spółki.


Po zakończeniu inwestycji (połowa czerwca br.) mieszkańcy Polanowa oraz zachodniej części Wyrzyska będą mieli w swoich domach najczystszą wodę w całej gminie, ponieważ zastosowane filtry są z „najwyższej półki” w tej dziedzinie (tego typu filtry stosowane są w nielicznych miastach województwa wielkopolskiego) a także dodatkowo zastosowano nowoczesną metodę uzdatniania lampami UV (ultrafiolet).

Wykonawcą zadania jest firma IMTechnika z Ujścia.

Prezes Zarządu PWiK w Wyrzysku Edward Gaitkowski: - W tym momencie chciałbym w imieniu Spółki przeprosić mieszkańców odbierających wodę z tego ujęcia za utrudnienia wynikające z rozruchu stacji. Przez kilkanaście dni może pojawiać się w kranach niewielki nieszkodliwy osad, którego staramy się wyeliminować poprzez codzienne płukanie sieci. Ale jak mówi powiedzenie „szczęśliwy koniec wieńczy dzieło”.

   

Powrót do strony głównej