Dzisiaj jest niedziela
28 listopada 2021
.
Temperatura powietrza
-0.06 °C

.
Gości na portalu: 34
.
Polecamy
Zatrzymał się w rowie
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Falmierowo, dodano: 2019-09-26, godz.21:41

Z wizytą w teatrze

Dnia 23 września br. uczniowie klasy 8a oraz klasy 6b ze Szkoły Podstawowej w Falmierowie wybrali się do Regionalnego Centrum Kultury w Pile na spektakl teatralny pod tytułem „Zebranie”, wystawiony przez Teatr Dramatyczny z Wrocławia.


Przedstawienie adresowane było dla młodzieży w wieku od 10-15 lat. Akcja rozgrywała się w szkole i poruszała problemy młodych nastolatków takie jak: miłość, przyjaźń, tolerancja, prawdomówność. Przedstawienie miało charakter kulturalno-rozrywkowy, bowiem zawierało elementy interakcji z publicznością. Młodzi widzowie mogli odpowiadać na pytania aktorów, a nawet zagrać na scenie i poczuć się jak aktorzy. Dynamiczna akcja oraz konstrukcja spektaklu trzymała w napięciu do samego końca. Piękna oprawa muzyczna oraz efekty multimedialne pozytywnie wpłynęły na odbiór spektaklu.


Spektakl stawiał pytania o to czy warto kłamać. Dlaczego kłamiemy? Czy istnieje coś takiego jak kłamstwo w dobrej wierze? O względności prawdy i kłamstwa. O stereotypach i strachu przed przyznaniem się do własnych słabości przed rówieśnikami. Spektakl spodobał się młodym widzom, bowiem na końcu nagrodzili cały występ gromkimi brawami.

SP w Falmierowie   

   Temat wyświetlono: 3221 razy.
Powrót do strony głównej