Dzisiaj jest poniedziałek
29 listopada 2021
.
Temperatura powietrza
-0.06 °C

.
Gości na portalu: 29
.
Polecamy
Zatrzymał się w rowie
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Falmierowo, dodano: 2019-10-10, godz.22:18

Spotkanie z policjantami

W środę, dnia 2 października br, przybyli do szkoły w Falmierowie dwaj funkcjonariusze Komisariatu Policji w Wyrzysku: aspirant Juliusz Konopa i starszy sierżant Andrzej Ziarnik. Spotkali się oni z uczniami klas 0-III i przybliżyli im na czym polega praca policjanta i co należy zrobić, by zostać policjantem.


Dzieci miały możliwość obejrzenia z bliska akcesoriów policyjnych takich, jak lizak, pałka, kajdanki, kamizelka, alkosensor. Policjanci zademonstrowali techniki chwytów obezwładniających. Przeprowadzili również pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze, przypomnieli pięć zasad przechodzenia przez jezdnię.Uczniowie uczestniczący w spotkaniu rozpoznawali i nazywali znaki najczęściej spotykane na drodze. Prowadzący zwrócili uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów, szczególnie podczas zmroku i w warunkach ograniczonej widoczności. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat „ Bezpieczna szkoła” , w której poruszona została kwestia bezpieczeństwa na drogach i w kontaktach z obcymi: w domu, na ulicy i w Internecie.

Dzieci dowiedziały się w jakich miejscach mogą przechodzić przez jezdnię, gdy nie ma pasów i w jaki sposób mogą iść jezdnią, gdy nie ma chodnika. Wykazały się znajomością numerów alarmowych. Miały też możliwość zadawania pytań zaproszonym gościom. Spotkanie uwieńczyły pamiątkowe zdjęcia z funkcjonariuszami. Wielką radość sprawiły dzieciom otrzymane elementy odblaskowe. Po tym spotkaniu wszyscy wychodzili przekonani, że policjant, to osoba, która jest im przyjazna, która pomaga w trudnych sytuacjach i część zebranych deklarowała, że w przyszłości zasili szeregi policji.


SP w Falmierowie   

   Temat wyświetlono: 3230 razy.
Powrót do strony głównej