Dzisiaj jest poniedziałek
29 listopada 2021
.
Temperatura powietrza
0.00 °C

.
Gości na portalu: 27
.
Polecamy
Kradzież motoroweru w Osieku nad Notecią
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Falmierowo, dodano: 2019-10-11, godz.15:57

Dzień Języków Obcych

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest w obecnych czasach znajomość języków obcych.  Od roku 2001, w którym Komitet Ministrów Rady Europy przyjął deklarację o ustanowieniu corocznych obchodów europejskiego święta języków, w wielu krajach europejskich dzień 26 września jest wielkim świętem całego środowiska edukacji językowej. W tym dniu  również w Szkole Podstawowej w Falmierowie obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych.


Celem przedsięwzięcia było zachęcenie do nauki języków obcych,  szerzenie idei wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami oraz propagowanie zalet różnorodności językowej i uczenia się języków przez całe życie. W tym roku nauczycielki języków obcych, panie Anna Małek i Mariola Bromek, przygotowały dla uczniów szereg ciekawych konkursów, quizów i rebusów do rozwiązania.


Dużym zainteresowaniem cieszyły się ciekawostki językowe w formie kodów QR. Kody rozwieszone były w różnych miejscach na korytarzu; uczniowie skanowali pytania, szukali odpowiedzi (najczęściej w Internecie) i zapisywali je na kartach. Za najlepsze odpowiedzi przewidziane zostały drobne upominki.

Tschüss!

SP w Falmierowie   

   Temat wyświetlono: 3200 razy.
Powrót do strony głównej