Dzisiaj jest poniedziałek
29 listopada 2021
.
Temperatura powietrza
0.00 °C

.
Gości na portalu: 30
.
Polecamy
Tragiczny wypadek pod Falmierowem
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Falmierowo, dodano: 2019-10-21, godz.18:55

I nadszedł ten dzień...

„Ślubuję uroczyście!
Nauczycieli szanować,
Do lekcji się przygotować,
Działać na rzecz swojej szkoły,
Być uprzejmym i wesołym.”


Dzień 15 października był niecierpliwie wyczekiwany przez najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Falmierowie, którzy przybyli odświętnie ubrani, podekscytowani a także nieco stremowani.


Tuż po godzinie dziewiątej, w sali gimnastycznej zebrali się zaproszeni goście: dyrektor szkoły mgr Ireneusz Bromek, uczniowie klasy drugiej i trzeciej oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz ze swoimi wychowawczyniami. Na widowni nie zabrakło wzruszonych rodziców pierwszoklasistów.
Uroczystości pasowania przewodniczyła wychowawczyni klasy pierwszej Maria Malczewska, a wspierali ją uczniowie klasy czwartej Michał Białakowski i Ksawery Daniel, którzy poprowadzili część artystyczną. Wychowawczyni gorąco powitała zaproszonych gości, rodziców oraz bohaterów dnia – pierwszoklasistów. Następnie rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu dzieci z klasy pierwszej. Złożyły się na nią wiersze i piosenki. Całości dopełniły tańce, których dzieci nauczyły się na kółku muzycznym prowadzonym przez panią Halinę Urban.Po części artystycznej nastąpiło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły mgr Ireneusz Bromek, który skierował do dzieci wiele ciepłych słów, życzył im samych sukcesów w czasie szkolnej edukacji i radości z odkrywania tajników wiedzy. Potem nastąpiły najbardziej doniosłe momenty uroczystości. Najpierw dzieci złożyły ślubowanie na sztandar Szkoły Podstawowej imienia Henryka Sienkiewicza w Falmierowie. Następnie pan Dyrektor wielkim ołówkiem pasował kolejno dzieci na uczniów. Na koniec wzruszeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne.


Po ceremonii pasowania dzieci z oddziału przedszkolnego wręczyły pierwszoklasistom skakanki. Uczniowie klasy drugiej i trzeciej, wygłaszając okolicznościowe wiersze, zapewniali swoich młodszych kolegów, że chętnie będą służyć im dobrą radą i pomocą w potrzebie. Życzyli im samych piątek i szóstek podczas szkolnej edukacji oraz obdarowali ich upominkami. Od Samorządu Szkolnego dzieci otrzymały życzenia i słodycze.


W dniu 15 października w naszej szkole obchodzony był również Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji dzieci z klasy pierwszej wręczyły obecnym w sali nauczycielom kwiaty zakupione przez rodziców. Uroczystość zakończyły pamiątkowe zdjęcia i słodki poczęstunek.

SP w Falmierowie   

   Temat wyświetlono: 3279 razy.
Powrót do strony głównej