//

Dzisiaj jest środa
5 października 2022
.
Temperatura powietrza
14.56 °C

.
Gości na portalu: 64
.
Polecamy
Trwa budowa drogi w Klawku
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Glesno, dodano: 2019-12-03, godz.18:31

Anielski rajd zuchowy w Gleśnie

30 listopada 2019 r. o godz. 12.00 rozpoczął się w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Gleśnie ANIELSKI RAJD ZUCHOWY. W rajdzie uczestniczyły zuchy z Hufca ZHP im. Stanisława Staszica w Pile: 4 G Z „LEŚNA BRAĆ” i 51 GZ „LEŚNE DZIECI” z Piły, 8 GZ „BIAŁE WILCZKI” Z Wyrzyska, 10 GZ „CZERWONE MUCHOMORKI” i 10 DH „WĘDROWCY” z Glesna. Razem było 90 uczestników.


Organizatorami rajdu byli: Komenda Hufca ZHP w Pile z zastępcą komendanta hm. Bożena Wojciechowska, pwd. Ewa Dmochewicz i hm. Halina Betańska z Glesna. Rajd zakończył się 1 grudnia o godz. 11.00.Tematyką rajdu były anioły, więc pierwszym zadaniem patroli było policzenie aniołów na cmentarzu, w szkole, w sklepach i w oknach budynków. Najdokładniej policzyła 4 GZ „ LEŚNA BRAĆ” z Piły: 499 aniołów. Wszyscy się bardzo starali, lecz trochę minęli się z prawdą. Zwycięska gromada otrzymała w nagrodę karton krówek. Następnym zadaniem było namalowanie przez grupę dużego anioła. Wszyscy namalowali pięknie, więc nagrodą był dla każdego lizak.

Na kolację udaliśmy się ( dzięki uprzejmości kierownika pana Kazimierza Zielińskiego) do kuźni zwanej „ Bonanzą”, gdzie czekał na nas pan Czesław Grabowski z upieczonymi kiełbaskami. Po kolacji przybył Mikołaj z podarunkami prosto z Laponii. Tak stwierdziły dzieci, ponieważ druhna Ewa musiała tłumaczyć słowa Mikołaja.Po powrocie do szkoły, rozpaleniu świczkowiska zuchy śpiewały piosenki i prezentowały pląsy. Na zakończenie obejrzały film „ Kraina cudów”.


Rano po gimnastyce, toalecie, porządkach i śniadaniu udaliśmy się do kościoła w Gleśnie. Po powrocie podsumowaliśmy rajd i pożegnaliśmy się w kręgu. Na zakończenie był owocowy poczęstunek i każdy otrzymał pamiątkowego aniołka.Bardzo dziękujemy za pomoc paniom: Annie Buda, Joannie Jaźwińskiej, Ewie i Dominice Ożdżyńskim, Sylwii Konieczny, Małgorzacie Festag, Kamili Wachowskiej, panom: Czesławowi Grabowskiemu, radnemu Piotrowi Radwańskiemu i oczywiście Mikołajowi z Laponii.

SP w Glesnie   

   Temat wyświetlono: 3270 razy.
Powrót do strony głównej