Dzisiaj jest piątek
30 października 2020
.
Temperatura powietrza
7.56 °C

.
Gości na portalu: 28
.
Polecamy
Jednomyślnie za rozbudową zakładu w Polanowie
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Wyrzysk, dodano: 2020-09-09, godz.06:35

Zmiany w odczytach zużycia wody

W ciągu najbliższych miesięcy każdego mieszkańca naszej gminy, który korzysta z dostaw wody z miejskiej sieci czeka wiele pozytywnych zmian. W poniedziałek 7 września w PWiK sp. z o.o. rozstrzygnięto przetarg na dostawę wysokiej klasy wodomierzy wraz z radiowymi nakładkami do zdalnego odczytu wskazań zużycia wody. Ofertę uzupełnia dostawa specjalistycznego oprogramowania i mobilnego komputera. Przetarg wygrała firma z Włocławka składając najniższą ofertę cenową.

- Należy nadmienić, że zestawy (licznik + nakładka) są jednymi z najlepszych nie tylko w Polsce ale również na terenie UE. To ogromne przedsięwzięcie tak finansowo ( ponad 900.000 zł brutto) jak i logistycznie (wymiana ponad 3500 liczników). Jedną trzecią środków na zakup Spółka wykorzysta ze środków uzyskanych z NFOŚ i GW w Warszawie. Pracownicy Spółki w okresie najbliższych 12 miesięcy dokonają pełnej wymiany wszystkich liczników głównych tak w domach jednorodzinnych, zakładach pracy, urzędach jak również w budynkach wspólnot mieszkaniowych - mówi prezes zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Wyrzysku Edward Gaitkowski.


Prezes Edward Gaitkowski dodaje:- System ten ma wiele zalet. Pierwszą z nich jest dokładność wskazań w kontekście faktu braku legalizacji wielu z dotychczasowo eksploatowanych liczników. Druga zaleta to brak konieczności wizyty inkasenta w budynku w celu odczytu wskazań i druku faktury. Teraz odczyt będzie możliwy z komputera umieszczonego w samochodzie inkasenta z odległości do 100 m od licznika- nadajnika a faktura dostarczana będzie elektronicznie (na maila lub smsem na komórkę użytkownika). Nie będzie więc tzw. faktur szacunkowych wystawianych w czasie nieobecności domowników. Kolejną zaletą jest system powiadamiania operatora w przypadku prób mechanicznej ingerencji w urządzenie przez użytkownika lub też stosowanie pola elektromagnetycznego w celu ewentualnego cofania wskazań licznika. W małych miejscowościach i wsiach na terenie gminy tam gdzie będzie to technicznie możliwe powadzony będzie bilans zużycia wody na podstawie porównania wskazania licznika zamontowanego na rurze sieciowej na początku wsi i sumy wskazań wszystkich użytkowników. Wyeliminuje to możliwość nieuprawnionego, niezarejestrowanego poboru wody.

Na koniec uwaga dla mieszkańców: Dostawa i montaż licznika są bezpłatne. Odpłatność będzie miała miejsce tylko w przypadku:
- konieczności zainstalowania lub wymiany zaworu głównego,
- konieczność przeróbki lub naprawy wewnętrznej instalacji wodociągowej,
- wykonania ponadstandardowych oczekiwań użytkownika w zakresie instalacji,
- montażu i dostawy liczników ogrodowych wraz z nakładkami do zdalnego odczytu.

   

   Temat wyświetlono: 3143 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.021964 sekund