//

Dzisiaj jest sobota
26 listopada 2022
.
Temperatura powietrza
0.44 °C

.
Gości na portalu: 55
.
Polecamy
Uczestnik Mam talent wystąpił w Wyrzysku
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Glesno, dodano: 2020-09-12, godz.22:52

VII piesza pielgrzymka do Górki Klasztornej

Dnia 11 września 2020 roku o godz. 18.00 wyruszyła VII Piesza Pielgrzymka do Górki Klasztornej. Była to pielgrzymka dziękczynna za dar życia Jana Pawła II w 100 rocznicę urodzin. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Parafia pod wezwaniem św. Jadwigi w Gleśnie oraz Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Glesńie. Pielgrzymi wyruszyli po uroczystym błogosławieństwie, którego dokonał ks. Aleksander Kozakowski.


Po trzygodzinnej wędrówce, pełnej zadumy, modlitwy, śpiewu wszyscy dotarli do bramy Bazyliki Mniejszej w Górce Klasztornej. Następnie odbyła się uroczysta Msza Święta, której towarzyszył Chór "Magnificat". Całość zakończyła się zasłonięciem cudownego obrazu Matki Bożej Góreckiej.
Organizatorzy z całego serca pragną podziękować Komendzie Policji w Wyrzysku za prowadzenie grupy, Pani Honoracie Kochańczyk za opiekę medyczną, kierującym ruchem - Pani Ani ,Panu Sławkowi Mrotek i Marcinowi Gdaniec, Gminie Wyrzysk za autobus, którym pielgrzymi mogli powrócić do domów, Mikołajowi Żołędziewskiemu za opiekę nad nagłośnieniem oraz Misjonarzom Świętej Rodziny w Górce Klasztornej. Do zobaczenia za rok.

   

   Temat wyświetlono: 3436 razy.
Powrót do strony głównej