Dzisiaj jest niedziela
7 marca 2021
.
Temperatura powietrza
-0.69 °C

.
Gości na portalu: 24
.
Polecamy
Nie otrzymałeś pojemnika?
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
<
   Wyrzysk, dodano: 2020-12-13, godz.22:26

Chrystus Król powrócił do Wyrzyska

Dobiegły końca prace konserwatorskie przy zabytkowej figurze Chrystusa Króla, którą w 1946 roku wznieśli mieszkańcy Wyrzyska, w ramach podziękowania za ocalenie podczas II wojny światowej.


- Cieszę się, że w tym szczególnym okresie oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia wotum naszych przodków powróciło na swoje miejsce. Na pamiątkę przyszłym pokoleniom umieściliśmy w postumencie pomnika kapsułę czasu z najważniejszymi informacjami o naszej gminie, mieszkańcach, obecne monety i banknoty, zdjęcia oraz przesłanie dla przyszłych pokoleń naszej gminy - mówi Burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska.


W ramach zadania realizowanego przez Gminę Wyrzysk renowacji poddano nie tylko figurę Chrystusa Króla, ale również postument pod nią, schody wokół postumentu i tablicę. Utwardzono również dojście od ulicy Aleje. Przebieg prac trwających od września ubiegłego roku pokrzyżowała pandemia i liczne utrudnienia do jakich się przyczyniła.


- Cierpliwość się opłaciła, gdyż w tej chwili możemy podziwiać oczyszczony pomnik Chrystusa Króla posadowiony na postumencie, do którego prowadzą nowe schody. Schody i postument został wykończony płytami z granitu karkonoskiego. Sama zaś figura poza oczyszczeniem ma uzupełnione liczne ubytki i pęknięcia oraz została zaimpregnowana i zabezpieczona na działanie warunków atmosferycznych i nie tylko. Renowacji została poddana również płyta znajdująca się na pomniku - dodaje burmistrz Bogusława Jagodzińska.

   

   Temat wyświetlono: 4712 razy.
Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2021