Dzisiaj jest czwartek
6 maja 2021
.
Temperatura powietrza
13.69 °C

.
Gości na portalu: 17
.
Polecamy
300.000 złotych dofinansowania na budowę drogi
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Wyrzysk, dodano: 2021-03-09, godz.21:06

Pijana przyjechała na komisariat w Wyrzysku

7 marca 2021 roku do Komisariatu Policji w Wyrzysku stawiła się 61-latka z gminy Białośliwie. Kobieta chciała zgłosić kradzież torebki, którą nieznany sprawca miał zabrać z jej domu. Zgłaszająca wypowiadała się w sposób nielogiczny, a dodatkowo policjanci wyczuli od niej woń alkoholu. Na pytanie odnośnie tego jak kobieta dostała się na komisariat, oświadczyła, że przywiózł ją kolega ponieważ dzień wcześniej piła alkohol.

Mł. asp. Jędrzej Panglisz z KPP w Pile: - Opuszczając komisariat, kobieta udała się prosto do samochodu zaparkowanego na terenie jednostki, wsiadła za kierownicę i próbowała odjechać z miejsca. Widząc całą sytuację funkcjonariusze natychmiast zareagowali i zatrzymali kierującą na wysokości bramy wyjazdowej.


Badanie przeprowadzone policyjnym alkomatem wykazało, że kobieta miała blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. W rozmowie z policjantami 61-latka przyznała, że sama przyjechała samochodem na komisariat. Żeby dojechać do policyjnej jednostki kierująca musiała pokonać blisko 20 km, przejeżdżając po drodze przez dwie miejscowości oraz odcinek drogi krajowej nr 10.

Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi wysoka kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Źródło: KPP w Pile   

   Temat wyświetlono: 5225 razy.
Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.