Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Osiek nad Notecią, dodano: 2021-05-27, godz.22:15

Pióro Burmistrza wręczone

„W przeddzień dwudziestych siódmych urodzin królewicza do wrót zapukała nie najcieplej odziana i drżąca z zimna niebieskooka nieznajoma…”. Tym zdaniem 21 maja 2021 roku rozpoczęliśmy finałowe dyktando 20. Gminnego Konkursu Ortograficznego o Pióro Burmistrza.

Do konkursowych zmagań przystąpiły trzy uczestniczki naszej szkoły. To one zdobyły pierwsze miejsca w swoich grupach wiekowych we wcześniejszym etapie, który odbył się 16 listopada 2020 roku. Zwyciężczyni z poziomu klas VI – Lena Sadłowska ze Szkoły Podstawowej w Wyrzysku, zrezygnowała z udziału w finale.

Oprócz finalistek, nagrodę z rąk wiceburmistrza Pana Jacka Wiśniewskiego oraz Pani dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica Małgorzaty Lewandowskiej, odebrała zwyciężczyni I etapu wśród klas IV Weronika Grochowska ze Szkoły Podstawowej w Falmierowie. Otrzymała ona tytuł Mistrzyni Ortografii Klas Czwartych Gminy Wyrzysk.

Zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii Gminy Wyrzysk wywalczyła Marcelina Czechowicz z klasy VIII, drugie miejsce zajęła Anna Belka z klasy VII, a na trzecim miejscu znalazła się Amelia Cieśla z klasy V. Wszystkie dziewczęta, które zajęły miejsca na podium są uczennicami Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią.

Uczestniczkom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, nie tylko w dziedzinie ortografii!!!