Dzisiaj jest czwartek
23 września 2021
.
Temperatura powietrza
10.38 °C

.
Gości na portalu: 23
.
Polecamy
Pod wpływem alkoholu poruszał się drogą krajową
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Wyrzysk, dodano: 2021-07-13, godz.23:13

Spływ kajakowy TPW

Towarzystwo Przyjaciół Wyrzyska z powodzeniem realizuje rozmaite zadania z zakresu turystyki, krajoznawstwa i kultury fizycznej, choć nadal podstawowym obszarem jego działań pozostaje kultura i dziedzictwo narodowe. W minioną sobotę, tj. 10 lipca br., sekcja turystyczno-krajoznawcza Towarzystwa zorganizowała kolejny spływ kajakowy – tym razem Piławą (największym dopływem Gwdy). 28 kajakarzy, w tym kilkoro dzieci, przepłynęło liczący ok. 11 km odcinek tej rzeki od Szwecji do Czechynia. Piława jest rzeką o niskim stopniu trudności – nadaje się dla początkujących i rodzin z dziećmi.


Lekka mżawka towarzyszyła nam tylko na początku wyprawy, później nie było już opadów. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Dobrzycy na posiłek w restauracji „Nad Rozlewiskiem”.


Obsługę spływu – podobnie jak w roku ubiegłym na Rurzycy – zapewniło Towarzystwo Sportowe AQUA SPRINT z Piły, patronatem honorowym objął to wydarzenie Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, a Powiat Pilski wsparł je finansowo.

Duże zainteresowanie taką formą aktywności fizycznej wśród mieszkańców nasze gminy skłania TPW do kontynuowania spływów kajakowych w następnych latach.

Tekst i zdjęcia: TPW   

   Temat wyświetlono: 2770 razy.
Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.