Dzisiaj jest poniedziałek
29 listopada 2021
.
Temperatura powietrza
0.00 °C

.
Gości na portalu: 28
.
Polecamy
Tragiczny wypadek pod Falmierowem
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Osiek nad Notecią, dodano: 2021-09-07, godz.20:58

Kradzież motoroweru w Osieku nad Notecią

2 września 2021 roku Oficer Dyżurny pilskiej jednostki przyjął zgłoszenie o kradzieży motoroweru w gminie Wyrzysk. Niezwłocznie skierował tam policjantów, którzy ustalili, że 65-letni mężczyzna zostawił swój skuter na podwórku przed domem, po czym pojechał samochodem do sąsiedniej miejscowości. Kiedy wrócił jego pojazdu już nie było.

Sierż. Magdalena Szukajło z KPP w Pile: - Podczas prowadzonych czynności policjanci przeprowadzili rozmowy z sąsiadami. Okazało się, że jedna z mieszkanek Osieka nad Notecią widziała znanego jej osobiście 46-letniego mężczyznę, który jechał skradzionym motorowerem. Wskazała ona również kierunek, w którym przestępca się oddalił. Policjanci rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Po niecałej godzinie mundurowi zatrzymali złodzieja w jednym z pobliskich pustostanów.


46-letni mężczyzna przyznał, iż wiedział gdzie jego kolega zostawia swój pojazd i kiedy wychodzi z domu. Postanowił on więc wykorzystać sytuację i dokonać kradzieży. W trakcie jazdy zabrakło mu jednak paliwa, dlatego był zmuszony zostawić skuter w domu swojego przyjaciela, a sam kontynuował ucieczkę pieszo. Szybkie i zdecydowane działanie policjantów pozwoliło odzyskać utracone mienie w całości i umieścić sprawcę w policyjnym areszcie. O dalszym losie przestępcy zadecyduje sąd.

Źródło: KPP w Pile   

   Temat wyświetlono: 4497 razy.
Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.