Dzisiaj jest poniedziałek
29 listopada 2021
.
Temperatura powietrza
0.00 °C

.
Gości na portalu: 30
.
Polecamy
Kradzież motoroweru w Osieku nad Notecią
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Wyrzysk, dodano: 2021-10-10, godz.09:47

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

"Książka to rzeźba,
sztuka do czytania,
układanka, ale specjalna,
bo do rozkładania.
Wypełnia ci myśli,
w sercu się wyłania.
Zabiera cię w podróż
od pierwszego zdania..."


fragment opowiadania pt. "Książki nie mają skrzydeł" Brynne Barnes


W dniu 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia urodziła się autorka książek dla dzieci i młodzieży – Janina Porazińska.

Nadrzędnym celem akcji jest promowanie tej aktywności wśród dzieci i młodzieży. Nie od dziś wiadomo, że książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżyć wspaniałe emocje.

Z tej okazji pracownicy Biblioteki Publicznej w Wyrzysku spotkali się na Bulwarach Wyrzyskich z uczniami klasy IV b i III a ze Szkoły Podstawowej w Wyrzysku, uczniami klasy III b ze Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią oraz grupą dzieci z Przedszkola Publicznego w Wyrzysku, by posłuchać głośnego czytania, podyskutować o książkach, a przy tym świetnie się bawić.

Dzieci tego dnia wysłuchały m.in. fragmentu opowiadania pt. "Szeptanka o krasnoludkach co wylazły z norek na jare gody, a po dożynkach wlazły z powrotem", które czytała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wyrzysku – pani Danuta Buryta-Arndt; "Krasnale i tajemnice zapomnianych pasji" czytane przez Kierownika Biblioteki Publicznej w Wyrzysku – panią Katarzynę Turbiak, natomiast przedszkolaki i uczniowie ze szkoły z Osieka nad Notecią wysłuchały fragmentu opowiadania pt. "Pamiętnik Czarnego Noska", które czytał Strażnik Miejski – pan Piotr Spirydow oraz pracownik Biblioteki Publicznej w Wyrzysku – pani Alicja Głyżewska.
Czas minął bardzo szybko i na zakończenie pełnych pozytywnych wrażeń spotkań naszych gości czekała owocowa niespodzianka – kosz pełnych czerwonych jabłuszek i gruszek, których sponsorami byli: sklep "AGA" pani Agnieszki Grubich oraz sklep Cho-No-Tu pani Justyny Gaury.
Pani Agnieszko, pani Justyno serdecznie dziękujmy za owocowe przysmaki dla dzieci.

Bez wątpienia spotkania przebiegły w atmosferze zaciekawienia i radości.

M-GOK, Biblioteka Publiczna w Wyrzysku   

   Temat wyświetlono: 1181 razy.
Powrót do strony głównej