//

Dzisiaj jest sobota
27 czerwca 2026
.
Temperatura powietrza
38.31 °C

.
Gości na portalu: 114
.
Polecamy
Nowy podnośnik trafił do OSP w Wyrzysku
Nadchodz ce wydarzenia
Nasze filmy
   Wyrzysk, dodano: 2026-06-07, godz.23:23

25. Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

CZYTANIE-MĄDROŚĆ-SIŁA!

25. Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotece Publicznej w Wyrzysku

Biblioteka Publiczna w Wyrzysku po raz kolejny z radością włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, promując czytelnictwo wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

Tradycyjnie akcję rozpoczęło czytanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima. W tym roku, z inicjatywy pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wyrzysku, powstało wyjątkowe nagranie, w którym fragmenty wiersza czytali: Burmistrz Wyrzyska Marcin Piszczek, Zastępca Burmistrza Wyrzyska Wiesław Nowicki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Wyrzysku Piotr Kuna, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Wyrzysku Stefan Wełniak, Komendant Komisariatu Policji w Wyrzysku Dominik Pleśniak, przedstawiciele firmy Meble Łassa – Paweł i Patryk, główna księgowa Jednostki Gospodarki Komunalnej Emilia Gryszpińska, Dyrektor Jednostki Gospodarki Komunalnej Joanna Przywecka, radca prawny Joanna Baron, właściciel Zakładu Optycznego Andrzej Zabel oraz Elżbieta Dubaj właścicielka Bardotki Eli. Nagranie zostało opublikowane na facebookowej stronie MGOK. W ramach akcji bibliotekę odwiedziły także dzieci z Przedszkola Publicznego im. Chatka Puchatka oraz uczniowie z wyrzyskiej podstawówki. Spotkania były okazją do wspólnego odkrywania świata literatury, rozwijania wyobraźni oraz rozmów o ważnych wartościach.

Przedszkolaki wysłuchały książki „Czym jest miłość” autorstwa Mojo Graffi, którą przeczytała pani Danuta Buryta-Arndt. Do wspólnego czytania włączyli się również pracownicy domu kultury: instruktor ds. kultury Paweł Hajman, prezentując wiersz „Pan Trąbalski”, oraz młodszy bibliotekarz Marta Zimna, która przypomniała dzieciom zabawny utwór „Pan Hilary”. Nie zabrakło uśmiechów, tańców i radości płynącej ze wspólnego obcowania z książką. Z kolei uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w spotkaniu poświęconym twórczości Juliana Tuwima oraz książce „Fajniej jest we dwoje” Michelle Courtney, opowiadającej o sile przyjaźni. Po części czytelniczej dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych, podczas których ilustrowały utwory Jana Brzechwy „Na straganie” oraz „Na wyspach Bergamutach”. Zwieńczeniem spotkania był teatrzyk kamishibai, który ożywił dziecięce prace i dostarczył uczestnikom wielu pozytywnych emocji.

W obchody Tygodnia Czytania Dzieciom włączyli się także Mali Artyści z Kącika Twórczego, którzy poprzez wspólne działania twórcze i kontakt z literaturą pokazali, że książka może być inspiracją do zabawy, nauki i rozwijania wyobraźni.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i wspólnie spędzony czas. Zachęcamy do codziennego czytania dzieciom, ponieważ głośne czytanie rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć i pomaga lepiej poznawać otaczający świat.








   

Powrót do strony głównej    




Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.