Dzisiaj jest niedziela
20 maja 2018
.
Temperatura powietrza
10.75 °C

.
Gości na portalu: 51
.
Polecamy
V Piesza Pielgrzymka do Górki Klasztornej
Nadchodzące wydarzenia
Po lekcjach do krainy dinozaurów
Strefa humoru
Jakie wnioski?
   Wyrzysk, dodano: 2011-10-01, godz.00:53

Radni odrzucili skargę na Burmistrza

30 września br. odbyła się XI sesja Rady Miejskiej w Wyrzysku, która trwała niespełna dwie godziny, a uczestniczyło w niej 14 radnych.

Na wniosek Burmistrza Wyrzyska z porządku obrad zostały usunięte projekty uchwał dotyczących określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości, opłaty targowej oraz wprowadzenia opłaty od posiadania psów. Maria Bratkowska w uzasadnieniu podała, że projekty tych uchwał zostały opracowane na podstawie projektu obwieszczenia o górnych stawkach podatku, które nie zostało jeszcze podpisane, co mogłoby doprowadzić do kolizji prawnych.W imieniu obecnych na sesji radnych Rady Powiatu w Pile, radna Bogusława Jagodzińska przybliżyła przebieg sesji mającej miejsce dzień wcześniej w Pile. Radni powiatowi przyjęli między innymi: informację Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu o realizowanych i planowanych inwestycjach oraz o bieżącym utrzymaniu rzeki Noteć w celu zabezpieczenia przed powodzią, informację Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z działalności doradczej w 2010 roku. Rada Powiatu podjęła również uchwalę w sprawie zaproponowania Kazimierza Sulimę, jako kandydata Powiatu Pilskiego na członka Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Pile oraz uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości poprzez wniesienie jako wkładu niepieniężnego, tzw. aportu do Szpitala Powiatowego w Wyrzysku w zamian za objęcie przez Powiat Pilski udziału w spółce.

Radny Lech Ozimina podziękował radnemu Rady Powiatu – Stanisławowi Jędrzejewskiemu za poruszenie tematu na sesji powiatowej, przy okazji rozpatrywania sprawy Szpitala Specjalistycznego w Pile i problemów z „nadróbkami” i nieotrzymywanie zapłaty za nie z Narodowego Funduszu Zdrowia.
- Musimy jako obywatele tego kraju, mimo że jest kampania i niektórym to przeszkadza o tych sprawach mówić. Nie można tego zamiatać pod dywan i twierdzić, że na operacje można jeszcze czekać pół roku – podkreślił Lech Ozimina.

Radny Leonard Borowczyk, który na poprzedniej sesji składał wniosek dotyczący problemów z kształceniem w wybranym zawodzie uczniów ZSP w Wyrzysku poinformował, że sprawa została załatwiona pozytywnie ku zadowoleniu uczniów.
- Serdecznie dziękuję Panu radnemu Kazimierzowi Wasiakowi, ponieważ on osobiście w tej sprawie interweniował i sprawę załatwił – powiedział Leonard Borowczyk.

Obecna na sali Stefania Wojtkowiak - prezes Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Wyrzysku zabrała głos przedstawiając kilka danych statystycznych dotyczących otrzymanej żywności, jednocześnie zwracając się z prośbą do Burmistrza Wyrzyska o dodatkową pomoc w transporcie żywności. Prezes poinformowała również, że korzystających w pomocy Towarzystwa jest 178 rodzin, w których żyje 698 osób.
- Ludzie potrafią oszukiwać, pracują, a wykazują, że nie pracują i pobierają niesłusznie. Dlatego zwracam się do opieki społecznej, że musimy usiąść i naprawdę przeanalizować, czy wszystkim tym osobom, które są zgłoszone należy się - powiedziała kończąc swoje wystąpienie Stefania Wojtkowiak.

Maria Bratkowska zapewniła, że znajdzie środki, aby przywieźć wszystką żywność, którą Pani Stefania zdobędzie,

Podczas sesji radni podjęli kilka uchwał dotyczących m.in.: zmian w budżecie Gminy Wyrzysk na 2011 rok, udzielenia dotacji z budżetu Gminy Wyrzysk na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, podziału sołectwa Dąbki i utworzenia sołectw Dąbki i Żelazno oraz uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Wyrzysk.

Najwięcej emocji wzbudziła dyskusja dotycząca rozpatrzenia skargi na działanie Burmistrza Wyrzyska, w szczególności dlatego iż na sali obecny był autor skargi Józef Kraczek. Przypomnijmy, że na poprzedniej sesji Rada upoważniła Komisję Rewizyjną do rozpatrzenia wniesionej skargi.
- Komisja Rewizyjna stwierdza, że skarga Pana Józefa Kraczka na działania Burmistrza Wyrzyska w zakresie zawierania umów dzierżawy gruntu jest bezzasadna – poinformował przewodniczący Komisji Piotr Kuna.

- Ja mam umowę jeszcze aktualną, która umożliwia mi dojście do działki to znaczy do 31 marca 2012. Jestem jeszcze związany umową z gminą... jakoby powstał teraz stan, że są dwie aktualne umowy dotyczące tej samej sprawy... i obydwie są podpisane przez Panią Burmistrz – powiedział Józef Kraczek.

- Jeśli chodzi o dzierżawę tych gruntów uważam, że umowy są zawarte prawidłowo, jak również zostały zachowane procedury, zgodnie z prawem zostały przeprowadzone i nie mam tu nic więcej do dodania. W żadne inne spory wdawać się nie mam zamiaru, jeśli chodzi o jakiekolwiek inne sprawy związane z tamtymi gruntami – powiedziała Burmistrz Maria Bratkowska.
- Ja uważam, że Pani Burmistrz ewidentnie złamała prawo i tutaj chyba nie ma żadnej dyskusji – skwitował wypowiedź Burmistrza, Józef Kraczek. - Wzięta mi ta ścieżka jest bezprawnie, bez powiadomienia o przetargu, o niczym nic nie wiedziałem, a mam umowę dzierżawy do dzisiaj – dodał.
- My tą skargę rozpatrywaliśmy i również rozmawialiśmy z panem Kraczkiem. Nam dostarczono określone dokumenty w tej sprawie. Ponieważ pan Kraczek mówi, że ma umowę, w której ta ścieżka 26 m2 gruntu została zapisana w umowie jako służebna to ja poproszę o taki dokument. My takiego dokumentu ani nie mieliśmy, ani nie mamy – powiedział członek Komisji Rewizyjnej Leonard Borowczyk.
- Jeśli twierdzi pan, że ma pan inną umowę to ma pan możliwość złożyć ponownie skargę – zakończył dyskusję radny Zbigniew Piotrowski.

Ostatecznie pan Kraczek nie przedstawił wspomnianwej umowy, a radni jednogłośnie podjęli decyzję o uznaniu skargi, jako niezasadnej.


W związku z dobiegającym do końca remontem drogi w Młotkówku, głos zabrał sołtys tej miejscowości Jan Kość: - Muszę podziękować, wręcz obowiązkiem moim jest podziękować w imieniu mieszkańców za wykonanie dywanika w miejscowości Młotkówko, w tak szybki i tak solidny sposób.

Kilka innych spraw poruszonych podczas sesji rozwiniemy w osobnych tematach.

   

   Temat wyświetlono: 2665 razy.
Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.

Autor: smutna , dodany: 2011.10.19, 23:15:34

Pomoc Społeczna?...śmiech, a raczej płacz!...dają tym co śmierdzą, chleją i palą a jak ktoś czysty i zadbany przyjdzie lub przyjedzie prosi o pomoc to P.kierownik przyjdzie,krzycząc wyśmieje nie znając sytuacji to jest żałosne! gdybym wiedziała gdzie z pewnością napisałabym skargę na tę panią...

Autor: , dodany: 2011.10.15, 22:55:33

odrzucili skargę? pewnie pani burmistrz się odwdzięczy niedługo i jakieś dodatkowe pieniązki spłyną do nienasyconych radnych

Autor: pasazer pks , dodany: 2011.10.05, 10:11:45

czy ktos z radnych moze powiedziec jak dlugo nie bedzie wody na dworcu PKS we Wyrzysku?w ostatnim czasie 2 razy bylem w ostatnim czasie we wyrzysku i chcialem skorzystac z toalety na dworcu ale niestety z powodu braku wody toaleta nieczynna. przez 2 tygodnie nic sie nie dzieje a mamy 21 wiek. smiech na sali. gdzie sa wodociagi ? do brania pieniedzy chyba tylko.

Autor: nieroby , dodany: 2011.10.04, 22:02:45

mam fajnych sasiadow ktorzy cale zycie zyja z opieki tylko torby z jadzeniem tachaja a latem codziennie griluja i pija do rana szczera prawda co pisze,znam takich jak opieka przywozi i m wegiel na zime to za godz juz sprzedany i grzeja sie wodka precz z taka holata,wicie ze moza ani dnia nie przepracowac a opieka i tak ci bedzie co miesiac okolo 500zl placic kumpel sie pochwalil ze tak dostaja i sie smieja

Autor: juma , dodany: 2011.10.04, 10:22:12

trzeba zmienić burmistrza i już nie będzie problemów!!!

Autor: JUR , dodany: 2011.10.03, 22:24:39

Do anonima z godz.20:27:14
Ja podałem chociaż NIK
Jeżeli chcesz podyskutować to podaj
adres e-mail.

Autor: , dodany: 2011.10.03, 20:50:31

Lepiej na publicznych zebraniach nie krytykować burmistrza i nie zadawać trudnych pytań bo potem jest vice wersa jakie pytanie taka sama jest odpowiedź.

Autor: , dodany: 2011.10.03, 20:27:14

Do poprzednika, Jeżeli tak uważasz to się ujawnij,żebyś podał nam swoje argumenty w tej sprawie. Bo chyba jesteś jedyny taki rodzynek w naszej gminie albo z tą osobą jesteś spokrewniony lub masz do niej jakieś interesy!

Autor: JUR , dodany: 2011.10.03, 17:55:38

Ja zawsze uważałem i nadal uważam że macie najlepszą p. Burmistrz w całym województwie.

Autor: JUR , dodany: 2011.10.03, 17:54:59

Ja zawsze uważałem i nadal uważam że macie najlepszą p. Burmistrz w całym województwie.

Autor: , dodany: 2011.10.03, 12:23:50

Może wreszcie będzie normalnie. Już czas skończyć z pomocą społeczną dla osób cwanych i leniwych. Korzystają z niej rodziny do tego przyzwyczajone przynajmniej od dwóch pokoleń. Osobiście znam rodzinę gdzie korzysta z paczek żywnościowych oraz pomocy w szkole i opiece społecznej matka, zamężna córka z zięciem i dziećmi oraz wnuczka z dziećmi ikonkubinem. W rodzinie tej są trzy samochody na utrzymanie których wystarcza, a na jedzenie nie. Po otrzymaniu zasiłku pierwszy kurs na zakupy do Nakła lub Piły. Wszystko to z naszych podatków. Czas skończyć z cwaniactwem.

Autor: , dodany: 2011.10.03, 11:32:12

Nie doczekasz się zdjęcia "takiej umowy" bo jej nie ma.Zupełnie czym innym jest prawda o terminach odpowiedzi na prośby mieszkańców.
Też uważam że urząd jest dla obywatela a nie odwrotnie.

Autor: , dodany: 2011.10.03, 11:29:25

Sam jesteś przydupasem swojej głupoty.

Autor: M , dodany: 2011.10.03, 10:44:55

Urzędnik za pomocą prawa powinien pomagać mieszkańcowi gminy. W Wyrzysku jest inaczej. Petent to zło konieczne. Urzędnik potrafi w oczy kłamać aby tylko nie musiał wziąść się do pracy. Najlepiej wszyskie zapytania kierować na piśmie i takiej samej odpowiedzi oczekiwać. Tyle, że na odpowiedź trzeba czekać bardzo długo. Wtedy kłamstwa by nie było bo byłby na nie dowód. Celowo nie napiszę o jakie sprawy chodzi bo wtedy wszystko będzie na NIE! Tak dla zasady.

Autor: M , dodany: 2011.10.03, 7:35:00

Ciekawe kiedy pani burmistrz przestanie otaczać sie swoimi przydupasami. Niech sprawdzi terminowość wydawanych odpowiedzi na złożone pisma. Zawsze to musi być max. termin?

Autor: , dodany: 2011.10.02, 23:56:24

Słusznie, jeżeli ją ma niech tu zamieści.

Autor: Diabeł , dodany: 2011.10.02, 21:39:57

Myślę że dobrze było by gdyby Pan Józef Kraczek zamieścił tu zdjęcie kopii tej umowy bo z tego co powiedział ewidentnie doszło do złamania prawa budowlanego i został delikatnie mówiąc olany przez przydupasów pani burmistrz. Takie jest moje zdanie na ten temat.

Autor: , dodany: 2011.10.02, 12:13:03

ci ludzie sie nabijaja z was biora kase i na rszte leją ich nie obchodzi Wyrzysk ich obchodzą tylko KLECHY I Stokłosa

Autor: , dodany: 2011.10.02, 12:05:40

ja wyjechałem Wyrzyska do Holandii 4 lata temu i zostałem tu na stałe kupiłem mieszkanie kształcę się do konkretnego zawodu i to wszystko w ciągu 4 lat czego w Polsce (w Wyrzysku)nie nie udało mi się zrobić przez całe życie a Przedewszystkim mam spokój.Szkoda że tego nie ma w Polsce i w Wyrzysku no i raczej tego nie będzie ci ludzie żyją minioną epoką dlatego to jest trzeci świat ci ludzie tworzą trzeci świat.

Autor: duszyczka , dodany: 2011.10.02, 2:11:58

wielu mamy takich filozofów jak wypowiadał się na ostatniej radzie którzy będą się kłócić o kawałek ziemi za którego dzierżawę płacą grosze a dlaczego bo nie mają co robić spacery ,obmawianie i utrudnianie ludzią życia to ich główne zajęcie. Wielu mamy takich pseudo palikotów tylko ikrojonnych z władzy ,pieniędzy ,wykształcenia ,gustu i taktu ale taka już jestpolska

Autor: , dodany: 2011.10.02, 1:23:02

Przepadam za tymi co przeszkadzają innym trując w ich obecności w komórkę. A na sesji i w kościele to już szczyt elegancji. Gratulacje dla tego co ma innych w ....e.

Autor: , dodany: 2011.10.02, 1:22:46

Przepadam za tymi co przeszkadzają innym trując w ich obecności w komórkę. A na sesji i w kościele to już szczyt elegancji. Gratulacje dla tego co ma innych w ....e.

Autor: , dodany: 2011.10.02, 0:51:33

tych co chca notec przerabiac trzeba najpierw do holandi wywiesc i niech zobacza jak tam to wyglada polska to etiopia trzeci swiat

Autor: , dodany: 2011.10.02, 0:48:06

ten co sie tak rozpisal chyba jako lekture przerabial mein kampf

Autor: , dodany: 2011.10.02, 0:17:36

Jedna klika... - Swój za swoim pójdzie. Te komentarze, choć anonimowe, powinny dać dużo do myślenia władzy Wyrzyska.
Tak jak ktoś wcześniej zauważył, Pan B. nie staje na wysokości zadania i nasze miasto wcale nie przypomina miasta. Brud, smród i ubóstwo. UP jest, bo jakby go miało nie być, ale jak ktoś sam sobie pracy nie znajdzie, to pracy po prostu nie ma. Szczególnie młodzież, zwłaszcza przed i w trakcie wakacji chce sobie zarobić. Jest szansa? Żadnej, bo po co - niech amfiteatr słynie z miejsca pełnego butelek i puszek po piwie, hermetykach po narkotykach i paczkach po papierosach a park niech zasypią innymi śmieciami. Myślę, że gdyby młodzi ludzie mieli okazję, by zarobić parę groszy - znaleźliby się tacy, którzy robiliby to często i chętnie. No tak, ale w Wyrzysku nawet jakby taka akcja była, to wiedziałby o niej tylko rodziny i znajomi władz... Bez protekcji ani rusz...
"Baba do pługa a nie do miasta :)))" - może nie ocenia się ludzi po wyglądzie, może nie szata zdobi człowieka, ale bycie burmistrzem zobowiązuje do eleganckiego wyglądu... niestety jedna garsonka tego nie czyni.

Autor: , dodany: 2011.10.01, 22:12:56

zmienic cala rade to mafia nie ktorzy juz maja tam uklady

Autor: xxx , dodany: 2011.10.01, 22:11:36

kościelna gmina hehehe :)
Większego obrazu z JP2 nie można było powiesic?!?!?!
Niedługo powstanie pomnik Chrystka a miasto zmieni nazwę na Bratkowska City!!! Ludzie obudzie się!!! Baba do pługa a nie do miasta :))) Won z Wyrzyska i łapy precz od naszego miasta!!!

Autor: tom , dodany: 2011.10.01, 17:42:52

masz rację, wybrał kota, a miał Jole pod ręką, ale dzieci pewnie by nie było, czy on potrafi????

Autor: mix , dodany: 2011.10.01, 17:26:27

Ten z 13:48:16 co tak dużo się rozpisał to ma nawet dużo racji, ale tak to jest, że Ci co dużo zarabiają to znów nie mają czasu na dzieci lub wiedzą jak zapobiegać i kończy się u nich na jednym, albo czasami dla wygody wcale. Jak na przykład u szefa PISiorów model rodziny 1+kot, a dokładniej kaczka i kot, a kasy w brud ma i mógłby utrzymać.

Autor: , dodany: 2011.10.01, 17:20:01

Dużo w tym głosie prawdy. Chłopy jak byki, karkol kulturysty i niby taki bidny .... DO ROBOTY !!!
Ale dzieci niewinne i od urodzenia w rodzinie patologicznej, bo tam gdzie rodzice nie pracują jest źródło wszelkich patologii.
Ustawę o pomocy wielodzietnym rodzinom powinno sie zmodyfikowac w taki sposób,że pierwszym warunkiem pomocy finansowej było bu podjęcie pracy, w czym też pożna pomóc. Tu duże pole do popisu jest dla gminy - organizacja robót publiczxnych - no ale to wymaga jakiegoś zaangażowania ponad zwykła norme. Więc mało której gminie się chce. No bo lepiej udac ze sprawy nie ma. A jest - park brudny i zaniedbany, sprzatanie przez firme pana B. kiepskie,śnieg zimą po pas leży do wiosny. Tylko ze od tych których wybieramy, możemy chyba czegoś wymagać. Może sprawą zajmie się choćby "opozycja" w radzie, bo śmieszna ona jest jak do tej pory ... ;)

Autor: miki , dodany: 2011.10.01, 15:59:47

proszę o wykaz osób korzystających z pomocy społecznej, powinno się ujawnić tych ludzi, może wtedy co nie którzy by się zawstydzili, można by również wiele dowiedzieć się o tych osobach na łamach " Naszego Wyrzyska". Ujawniono osby współpracujące z SB, to tutaj też nie powinno być problemu z wykazem!!!!!

Autor: brawo , dodany: 2011.10.01, 15:27:10

Brawo ,pani Stefani ...niech opieka przejrzy na oczy komu daje zasiłki. Sąsiad ma dwa samochody na utrzymaniu i rzekomo żonę nie pracującą, która w złocie po wyrzysku chodzi , a zasiłki pierwsza zbiera i do galerii na zakupy. To jest normalne!!!!!!!

Autor: , dodany: 2011.10.01, 14:55:22

do Autor: ... , dodany:2011.10.01, 13:48:16

Oby to przeczytali wszyscy których to dotyczy. Temat absolutnie ważny i aktualny i bardzo wyrzyski. Tych co dzielą gorąco proszę by zrobili to co do nich należy, czyli dokładna analiza sytuacji, potrzeb i prawdy. Podzielam głos i nie chcę finansować nierobów i leni. NIE CHCĘ by balangowali za moje pieniądze. Czas z tym skończyć dlatego zachęcam do gorącej i konkretnej dyskusji! Znamy doskonale tych co żyją z cudzej pracy.

Autor: , dodany: 2011.10.01, 14:35:04

Wpisp.s.
Przeczytaj Uchwałę a będziesz wiedział. Napisałeś nieprawdę!

Autor: ... , dodany: 2011.10.01, 13:48:16

Wielodzietne obiboki też żyją z dzieci.
Należy zlikwidować wszelkie zasiłki i głodem zmusić bydło rozpłodowe do podjęcia pracy. Ja nie mam zamiaru ich utrzymywać! Mają zdrowie do picia ,ale nie do pracy .Szlag mnie trafia jak widzę wielodzietnych nygusów prezentujących roszczeniową postawę. Ich jedynym osiągnięciem w życiu jest spłodzenie bachora. Żyją z moich podatków! Od rana wiszą na klamce opieki społecznej. Mieszkają w mieszkaniach socjalnych opłacanych przez państwo, czyli nas. Ich dzieci jeżdżą na darmowe kolonie z MOPS-u ,jedzą bezpłatne obiady w szkole ,dostają za darmo paczki świąteczne ,podręczniki ,bilety do kina ,korzystają z wszelkich ulg ,dofinansowania ,zapomogi ,rodzinnego, zasiłków ,becikowego, dodatków itp. Ich podstawową rozrywką jest prokreacja. To wszystko finansowane jest z naszych podatków. Sami niech zarabiają na swoją "wesołą gromadkę". Wara od moich składek ,nie życzę sobie utrzymywania z moich pieniędzy patologii. Gdzie dużo dzieci tam bieda i bandytyzm. Z tych dzieci nie będzie podatników i nie będą pracować na moją emeryturę. Zaczną się rozmnażać w wieku kilkunastu lat nie kończąc szkół i nie zdobywając zawodu. Wyrośnie kolejne pokolenie bezrobotnych leni na zasiłkach . Prawo pomocy społecznej mają w małym palcu. Wiedzą jakie dokumenty złożyć ,gdzie i do kiedy. Te dzieci od kołyski nauczone są żebractwa. Prowadzą pasożytniczy tryb życia i mają wrodzone skłonności do nieróbstwa. Będą żyć z funduszu alimentacyjnego i MOPS-u. Będą kulą u nogi dla społeczeństwa. Mamy cztery miliony bezrobotnych ,są to przeważnie osoby z wyżu demograficznego. Nie potrzebujemy więcej dzieci. Jest nas za dużo. Jest obecnie więcej ludzi niż miejsc pracy. Nie ma nawet wolnych miejsc w przedszkolach. Nie róbmy z Polski drugich Chin. Nie mam zamiaru utrzymywać ze swoich podatków cudzych bachorów i płacić za czyjeś fantazje rozrodcze! Pomoc patologii to pieniądze wyrzucone w błoto ,tylko ich rozleniwia i zabija chęć podejmowania pracy. Wszystko co dostaną i tak wydadzą na papieroski i alkohol. Niech rozmnażają się ludzie inteligentni ,na poziomie i z kasą ,a nie margines społeczny. Całe życie musimy do czegoś dokładać. Jak nie do górników ,hutników ,stoczniowców to do rodzin z gromadą bachorów! Mam tego dość!

Autor: p,s , dodany: 2011.10.01, 13:18:38

"zmiany w budżecie i dotacja na zabytki", może wystarczy napisać że poszło na kościół. może niech radni zajmą się stanem mienia gminnego a nie parafialnego

Autor: Joker , dodany: 2011.10.01, 9:06:56

Tyle osób pobiera zasiłki? Ja rozumie że komuś jest ciężko i mu się należy ale Ci co kłamią i oszukują powinny oddać otrzymywaną pomoc. Są ludzie którym się należy a nie że ktoś szuka na tym jakiś korzyści.

Mi jest czasami też ciężko ale nie mógł bym ubiegać się o jakąś pomoc która jest przeznaczona dla tych naprawdę potrzebujących którzy są w większej potrzebie ode mnie.

Autor: , dodany: 2011.10.01, 7:16:19

Brawo! p.Stefanio,należy dokładnie przyjrzeć się komu należy się pomoc żywnościowa?


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.054777 sekund