//

Dzisiaj jest poniedziałek
26 lutego 2024
.
Temperatura powietrza
1.00 °C

.
Gości na portalu: 41
.
Polecamy
8 milionów złotych dla Gminy Wyrzysk na przedszkola
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
Nie tylko Wyrzysk
   Jeziorki Kosztowskie (gm. Wysoka), dodano: 2014.06.06, godz.0:01

Pokaz Boksu pięściarzy z Jeziorek Kosztowskich

W dniu 02.06.2014 Bartłomiej Bełka wraz z zawodnikami Szkółki Bokserskiej w Jeziorkach Kosztowskich przeprowadził pokaz Boksu Olimpijskiego w Szkole Podstawowej im.K.Makuszyńskiego w Więcborku oraz Szkole Podstawaowej im.E. i J. Orzelskich w Runowie Krajeńskim.


Podczas pokazów omówione zostały podstawowe zagadnienia związane z uprawianiem dyscypliny boksu oraz priorytetem było zachęcenie dzieci do czynnego brania udziału w rozgrzewce i do zadawania pytań zawodnikom oraz trenerowi podczas pokazu. Dzieci z obydwóch szkół okazały się bardzo zaciekawione inicjatywą czynnego uczestniczenia w pokazach i z planowanego pół godzinnego pokazu stała się równa godzina. Cieszy fakt iż oprócz dzieci bardzo szczególną uwagę zwrócili Wychowawcy i Dyrektorzy Szkół również biorąc czynny udział w pokazach, a co za tym idzie pomogli również zmienić nieco wyobrażenie na temat dyscypliny, którą jest "szermierka na pięści". Dzieci i ludzie nie mający o niej większego pojęcia i wyobrażenia często kojarzą te dyscyplinę z czymś złym. Bartłomiej Bełka podczas rozmowy z dziećmi próbował wytłumaczyć, że boks w czasach ówczesnych jak każda inna dyscyplina i ta wymaga dużego wysiłku i ogromnego poświęcenia. Dziś boks jest jednym z najpopularniejszych sportów na świecie, zawodnicy są gwiazdami popkultury, a najlepsi zyskują fortunę!


Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji wyjazdu i zainicjowanie ów pokazów należą się Pani Katarzynie Kosakowskiej, która jest Dyrektorem CKZiU w Wyrzysku oraz Michałowi Bełce zawodnikowi "SPARTY" Złotów.Oprócz pokazów Bokserskich wiele "dobrego" działo się w ciągu ostatnich minionych tygodni, a mianowicie podczas dwóch Turniejów Eliminacyjnych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Złotów i Myszków) awans do najlepszej czwórki Finałów, a co za tym idzie min. brązowy medal Mistrzostw Polski wywalczyły Karolina Radosz oraz Weronika Gwit. Zawodniczki Szkółki Bokserskiej "Sparty" Złotów w Jeziorkach Kosztowskich w Finale OOM w Świdnicy wraz z koleżankami trenującymi w Sparcie a mianowicie : Angelika Biała, Agnieszka Gos, Aleksandra Gorzkiewicz oraz Magdalena Bober stanowić będą najliczniejszą reprezentacje wśród wszystkich reprezentacji Klubowych w całej Polsce!!! Trzymajmy Kciuki!!

   

   Temat wyświetlono: 605 razy.Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.www.NaszWyrzysk.pl 2008-2024